Dini Soru / Sorular / Ben münafık mıyım

Ben münafık mıyım

Sponsorlu Bağlantılar

Ben münafık mıyım

Soru

Hocam benim küçük bebeğim var doğduğundan beri zihinsel hasta olduğunu ve bunun benim münafık olup farketmeyişimden olduğunu düşünüyorum. Doktorlar bir şeyi olmadığını söylüyor şu anda ama ben hissi olarak çok mutsuz ve Allah tarafından bunun bana bildirildiğini hissediyorum. Böyle bir şey olabilir mi? Dünyada evlatlarıyla imtihan olurlar ve azap görürler ayetine göre bu olabilir mi? Ve öyleyse münafıksam bunun hiç mi affı yok çok tövbe ediyorum ama durumum ne olacak bilmiyorum.

Cevap

Selamun aleykum kardeşim Allah yavrunuza acil şifalar versin inşaAllah. Durumunuzu ceza olarak görmeyin çünkü özellikle böyle zor imtihanı olan kişi sabreder ve asi gelmezse o çocuk sayesinde cennete girebilir. Evet bu kadar güzel sonucu olan imtihanlardandır. Münafıklığın alametleri bellidir, yalan söylerler, insanları biribirine düşürürler, müslüman görünür ama gerçekten iman etmiş değildirler. Kişi münafık olur da tövbe ederse, Allah affedeceğini Kur’an’da bildirmiştir. Umudu ve affı olmayan tek kişi şeytandır. Selametle kalın kardeşim.

Sponsorlu Bağlantılar

Bir önceki yazımız olan Beddua edenin bedduası tutar mı başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İlgini Çekebilir

Kaza orucu ne zaman tutulur

Sponsorlu Bağlantılar Kaza orucu ne zaman tutulur Soru Selamun aleyküm hocalarım ben şimdi 17 yaşındayım …

Beddua edenin bedduası tutar mı

Sponsorlu Bağlantılar Beddua edenin bedduası tutar mı Soru Dinimize göre bir kişinin beddua etmesi tutar …

2 Yorumlar

  1. Hatice kardeşim itikadi olarak şüphelere düştüğümü be bunu farketmediği düşünüyorum ben namaz ibadetlerini aksatan biriyim esasen.Münafık dünya hayatında da azap görür deniyor ve tam isyan halinde canını almak ister Allahü teala deniyor ve öleceğini anladığında tövbesi kabul olmaz deniyor ayette öyle korkuyorum ki

  2. Değerli kardeşim. Senin bunu kendine dert edinmen bile imanına alamettir. Elbette günahlarımız için korkmalıyız ama günahlar illaki insanı münafık yapar diye bir kaide yoktur. Şeytan sizi ümitsizliğe düşürmesine fırsat vermeyin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.