Dini Soru / Sorular / Benim çok borcum var ne yapmalıyım

Benim çok borcum var ne yapmalıyım

Sponsorlu Bağlantılar

Benim çok borcum var ne yapmalıyım

Soru

Ben bütün işimi kaybettim çok zor durumdayım çok borcum var ne yapmalıyım?

İflas ettim çok borcum var onları ödeyemiyorum ve bu insanların vebali ile ölmek istemiyorum ne yapmalıyım

Cevap

Merhabalar, Allah sizin yardımcınız olsun kardeşim, elinizden geldiği kadar ödemelerinizi yapın sonuçta siz de zor durumdasınız, ödeme yapacağınız kişilere halinizi arz edin ki sonradan ödeyemezseniz günahı kalmasın, Allah sizin de halinizi biliyor, en adil olan Allah muhakkak çok bağışlayıcıdır.
Sabah namazlarından sonra istediğiniz kadar dua edin. Sabah namazına melekler şahitlik ediyor, bu nedenle maneviyatı apayrıdır. Allah yardımcınız olsun kardeşim. Allah’a emanet olun.

Sponsorlu Bağlantılar

Bir önceki yazımız olan Alevi ve sünni evliligi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İlgini Çekebilir

Alevi ve sünni evliligi

Sponsorlu Bağlantılar Alevi ve sünni evliligi Soru Merhaba hocam Alevi bir erkekle sünni bir kadın …

Şeytan insanlara nasıl vesvese verir

Sponsorlu Bağlantılar Şeytan insanlara nasıl vesvese verir Soru Hocam şeytan insanı sadece vesvese vererek kandırabilir …

2 Yorumlar

  1. Selamun aleykum kardeşim. Borcunu ödemek isteyene Allah mutlaka yardım eder. Ümitsiz olmayın kesinlikle. Nice iflas edenler ve tekrar ayağa kalkanlar olmuyor. Siz bu niyette olduğunuz sürece hem bu dünyada hemde ahirette de Allah size yardım edecektir. Hem fiili hemde dil ile bol bol dua edin. Allah yardımcınız olsun.

  2. ilk olarak çok borcun varsa senin ilk yapacağın şey sabretmek neden sabretmek diye soracak olursan bu hayat her insanoğlunun bir imtihanı yani bir sınavıdır eğer sen bu dünyada zorluk çekersen benim düşüncem ahirette rahat bir hayata kavuşursun bir de asla şunu unutmaki yüce rabbimiz hiç kimseye kaldıramayacağı yükü vermez demekki sen bu borç meselesini kaldıra biliyorsun ki allahta sana bu zorluğu göndermiş

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.