Dini Soru / Sorular / Besmele takıntısı

Besmele takıntısı

Sponsorlu Bağlantılar

Besmele takıntısı

Soru

Selamun aleyküm hocam.
Besmele çekmenin önemini Allah’a şükür biliyorum. Genelde dikkat ediyorum ama benim sorum şu hocam, her şey de besmele çekiyorum şartlandırıyorum kendimi sonra düşünüyorum acaba çekmiş miydim besmele. Örneğin gün içinde para öderken, mağazaya girerken, yeni işe başlarken, telefon cevaplarken. Bunu kendime şartlandırıp sonra acaba söyledim mi söylemedim mi diye. Sanki söylemezsem işlerim rast gitmeyecek gibi geliyor. Hocam Allah izin verir de yeni işe başladığımda işe başlamadan önce sadece o gün için bir kez besmele çeksem olur mu?

Dipnot:Sınava girerken acaba besmele çekip çekmediğim konusunda sınav anında dikkatimin dağıldığı olmuştur. Burdaki korku besmele çekmezsem sınavımın kötü geçeceği korkusu.

Cevap

Aleykum selam kardeşim.Besmele Allah’ın adıyla demektir. İhlasla çekilen, ta yürekten gelen tek bir besmele, öylesine söylenen 100 besmeleden daha faziletlidir. Takıntı edecek bir durum yok. Aklınıza ne zaman gelirse söyleyin.
Sınav yüzünden içiniz rahat olsun. Allah çalışanın hakkını muhakkak bir şekilde verir.

Sponsorlu Bağlantılar

Bir önceki yazımız olan Alevi ve sünni evliligi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Etiket: besmele takıntısı, besmeleyle ilgili takintilar

İlgini Çekebilir

Alevi ve sünni evliligi

Sponsorlu Bağlantılar Alevi ve sünni evliligi Soru Merhaba hocam Alevi bir erkekle sünni bir kadın …

Şeytan insanlara nasıl vesvese verir

Sponsorlu Bağlantılar Şeytan insanlara nasıl vesvese verir Soru Hocam şeytan insanı sadece vesvese vererek kandırabilir …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.