Dini Soru / Sorular / Bilmeden kuranı çöpe atmak

Bilmeden kuranı çöpe atmak

Sponsorlu Bağlantılar

Bilmeden kuranı çöpe atmak

Soru

Selamun aleyküm.İçinde kuran olan poşeti bilmeden çöpe attım. Sonradan farkedince dönüp almak istedim ama yere gömülü çöp olduğu için ulaşıp alamadım.Çok vicdan azabı çekiyorum. Çok tövbe edip yalvardım Allaha acaba başıma bir bela gelir mi çok günah işlemiş olur muyum ?

Cevap

Aleykum selam kardeşim. Senin sorunu daha önce yanıtladık; bilmeden attığın için günaha girmedin ama daha dikkatli olmalısın. Ve tövbe etmen de kafidir Allah’ın izniyle. Bu yüzden başına bir işe gelmez, bilerek atmadın çünkü. Allah’a emanet ol.

Soru

Selamun aleyküm hocam. içinde kuranın olduğunu bilmediğim poşeti çöpe attım. sonradan farkedince çöpe almak için gittim fakat yerin altına gömülü çöp kutusu olduğu için yetişip alamadım. çok vicdan azabı duyuyorum töbede ettim çok günah olur mu bana acaba cevaplarsanız sevinirim.

Cevap

Aleykum selam kardeşim. Bilmeden attığın için elbette sorumlu değilsin ama daha dikkatli ol, tövbe etmen de yerinde olur.

Sponsorlu Bağlantılar

Bir önceki yazımız olan Şeytan insanlara nasıl vesvese verir başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İlgini Çekebilir

Alevi ve sünni evliligi

Sponsorlu Bağlantılar Alevi ve sünni evliligi Soru Merhaba hocam Alevi bir erkekle sünni bir kadın …

Şeytan insanlara nasıl vesvese verir

Sponsorlu Bağlantılar Şeytan insanlara nasıl vesvese verir Soru Hocam şeytan insanı sadece vesvese vererek kandırabilir …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.