Dini Soru / Sorular / Bir kadın için en hayırlı yer neresidir

Bir kadın için en hayırlı yer neresidir

Sponsorlu Bağlantılar

Bir kadın için en hayırlı yer neresidir

Soru

Kadın için en hayırlı ortam neresidir evde vaktini ibadetle mi geçirmesi daha doğrudur dışarıda vakit geçirmesi mi? Benim üniversitemde devam zorunluluğu yok derslere gitmesem de oluyor bu yüzden haramlarla dolu bir ortamda ders dinlemek mi yoksa evde islami yönden kendimi geliştirmem mi daha hayırlıdır? Birde kadın için evinde kıldığı namaz mı yoksa camide kıldığı namaz mı daha faziletlidir şimdiden teşekkür ederim.

Cevap

Selamun aleykum kardeşim. Müslüman ve takva sahibi bir kadın helal olmayan bütün ortamlardan kendisini sakındırması ve imkanları gerekirse zorlayarak haram ortamına girmemeye çalışması gerekir. Eğer böyle bir imkanınız var ise öyle yapmanızı tavsiye ederiz. Böyle bir fırsatı değerlendirerek kendinizi geliştirmeniz ve her türlü hayırlı amelde bulunmaz sizler için bir fırsattır. Bir kadın için beş vakit namazını kıldığı en hayırlı yer evinde kıldığı namazlarıdır. Dua eder dua bekleriz. Allah’a emanet olun.

Sponsorlu Bağlantılar

Bir önceki yazımız olan Alevi ve sünni evliligi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İlgini Çekebilir

Alevi ve sünni evliligi

Sponsorlu Bağlantılar Alevi ve sünni evliligi Soru Merhaba hocam Alevi bir erkekle sünni bir kadın …

Şeytan insanlara nasıl vesvese verir

Sponsorlu Bağlantılar Şeytan insanlara nasıl vesvese verir Soru Hocam şeytan insanı sadece vesvese vererek kandırabilir …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.