Dini Soru / Sorular / Bir kızı seviyorum ne yapmalıyım

Bir kızı seviyorum ne yapmalıyım

Sponsorlu Bağlantılar

Bir kızı seviyorum ne yapmalıyım

Soru

Merhabalar, ben dinimde bir insanım bir kızı seviyorum o kız da dininde bir kız, dış görünüş olarak değil kızın kalbine, huyuna, karakterine aşık oldum geçici bir heves olarak değil gerçekten ona aşığım, hep Allah’tan hayırlısını istiyorum sürekli rüyalarımda görüyorum bu kızla görüşmem doğru olur mu hocam?

Cevap

Merhaba, evlenme çağındaysanız ve onunla evlenmek istiyorsanız evlenin, yoksa günahlar kaçınılmaz olur. Bu şekilde devam etmeniz dinimizce caiz değildir.

Sponsorlu Bağlantılar

Bir önceki yazımız olan Alevi ve sünni evliligi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İlgini Çekebilir

Alevi ve sünni evliligi

Sponsorlu Bağlantılar Alevi ve sünni evliligi Soru Merhaba hocam Alevi bir erkekle sünni bir kadın …

Şeytan insanlara nasıl vesvese verir

Sponsorlu Bağlantılar Şeytan insanlara nasıl vesvese verir Soru Hocam şeytan insanı sadece vesvese vererek kandırabilir …

3 Yorumlar

  1. Bence olur da zina yapmadıkça olur.

  2. Zina yapmadıkça demişsiniz göz zinasını sanırım önemsemiyorsunuz nihayetinde kardeş kardeşe görüşemeyeceklerine göre dinimize göre uygun değildir. Bir kadın ve bir erkek bir araya geldiğinde şeytan da hemen yanlarına varır. Bu hadisi es geçemeyiz. Selametle kalın

  3. Merhabalar kardeşlerim. Sevmek insanda olması normal bir duygu olsa bile insanın nefsinin esiri olması ve haramlar işlemesi asla normal kabul edilemez. Sevmişseniz bunu helal olacak şekilde tamamlamaya bakacaksınız. Yoksa bir araya gelmeniz yalnız kalmanız haramdır. Bir kadınla bir erkek yalnız kaldıklarında üçüncüsü şeytandır buyrulmuştur. Hatice hoca hanımefendinin de söylediği gibi bir araya gelmeleri ve yalnız kalmaları demek şeytana davetiye çıkarmak demek olur.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.