Dini Soru / Sorular / Bir müslümana kafir demek

Bir müslümana kafir demek

Sponsorlu Bağlantılar

Bir müslümana kafir demek

Soru

Selamun Alekum hocam bir Müslümana kafir demek içinden yani sesli olarak değil içinden kafirsin demek. Hangi tarafı küfre sokar içinden kafirsin diyenimi yoksa diğerimi. Ben hep içimden öyle diyorum sonra kötü oluyorum. Ben küfre mi düştüm hocam.

Cevap

Aleykum selam. Eğer bu vesvese ile geliyor ve sen bu sözü tasvip etmiyorsan bunun sana bir zararı yoktur. Ama sen isteyerek ve bilerek bu sözü söylüyorsan bu çok tehlikeli bir sözdür.

Sponsorlu Bağlantılar

Bir önceki yazımız olan Dinleyerek namaz kılınır mı başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Etiket: bir müslümana kafir demek, birine kafir demek

İlgini Çekebilir

Gusül abdesti nasıl alınır kısaca

Sponsorlu Bağlantılar Gusül abdesti nasıl alınır kısaca Soru Merhaba hocam. Gusül abdesti ne demektir ve …

Dinleyerek namaz kılınır mı

Sponsorlu Bağlantılar Dinleyerek namaz kılınır mı Soru Erkek hocanın sesi namazımı bozar mı? Ben namaz …

4 Yorumlar

  1. Selam hocam şimdi ben çok korkmaya başladim, hocam ben kafirmiyim butun ammelerim boşunami, hocam agzimla söylemedim böyle düsünüyordum düşünceme geldi ve içimden dedim, ama haşa agzimla demem hiç bir zaman çok korkarim içimden diyiyorum, agzimla hayir tasdik etmiyor içimden dediklerimi. Birde hocam sanki içim başka birisi hep beni kötü şeyler didirtiyor içimden hemen korkuya kapanarak titriyorum ben kendimi mafv ediyorum.

  2. Senin bu anlattıkların vesvese olduğunu gösteriyor. Bunlar insanı kafir yapmaz.

  3. Arkadaşm ciddi manada demedi ama ne gerek var namaza dedi bende tevbe de dedim o da dedi sonra ben omun dinden çıkabileceğini düşündüm ama sözlü olarak ona bişey demedim ve ona kelime şahadet getirmesini söyledim ve öyle deme dedim ben ona kafir mi demiş oldum çünkü birine kafir demek kötü bir şey kendine demek gibi yardımcı olurmusunuz

    • Senin ona böyle demen ona kafirsin demek değildir. Hem namaza gerek yok demek çok tehlikeli bir sözdür ve asla hafife alınamaz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.