Dini Soru / Sorular / Bir yer kanarken gusül abdesti alınır mı

Bir yer kanarken gusül abdesti alınır mı

Sponsorlu Bağlantılar

Bir yer kanarken gusül abdesti alınır mı

Soru

Selamun aleykum hocam. Ayağım kanıyor durmuyor. Bu durumda gusül alsam birşey olur mu? Lütfen açıklar mısınız.

Cevap

Aleykum selam kardeşim. Vücudun bir yeri kanaması gusül abdesti almaya mani değildir. Ama kanama normal abdesti bozar. Eğer ki namaz kılacak bir süre kadar bile kanama durmasa o zaman kanadığı halde namaz abdesti de alınır ve bu şekilde namazda kılınabilir. Ama gusül için ise hiç bir engeli yoktur gusül alabilirsiniz. Geçmiş olsun.

Sponsorlu Bağlantılar

Bir önceki yazımız olan Alevi ve sünni evliligi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Etiket: bir yerin kanarken gusül alınır mı, bir yerimiz kanarken gusül abdesti alınır mı, biyerinkanarken kusul alınırmı, diş kanarken gusül alınır mı, bir yerin kanarken boy abdesti alınır mı, bir yerin kanarken gusul olunurmu, bir yerin kanarken gusul alinirmi

İlgini Çekebilir

Alevi ve sünni evliligi

Sponsorlu Bağlantılar Alevi ve sünni evliligi Soru Merhaba hocam Alevi bir erkekle sünni bir kadın …

Şeytan insanlara nasıl vesvese verir

Sponsorlu Bağlantılar Şeytan insanlara nasıl vesvese verir Soru Hocam şeytan insanı sadece vesvese vererek kandırabilir …

2 Yorumlar

  1. Selamun aleyküm ben kısa gusul abdesti alıyorum.Farzlarini yaparak sadece.Yalniz gusul esnasında agza veya burna su verirken veya bedeni tamamen yikama asamasinda yellenme oliyor.Bi keresinde de sivilcem patladi.Bu durum bu sekilde aldigim gusle bi engel midir.Tekrar almam gerekiyor mu.(Namaz abdesti almadan gusul aliyorum)

  2. Gusül abdesti alırken yellenme veya sivilcenin patlaması gibi şeyler gusle engel değildir. Bunda yalnız namaz abdestini bozar.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.