Dini Soru / Sorular / Borcunu almak için okunacak dua

Borcunu almak için okunacak dua

Sponsorlu Bağlantılar

Borcunu almak için okunacak dua

Soru

Selamun aleyküm. birisine borç para vermiştim ama paranın tamamını almış değilim. aklıma geldikçe çok dua ediyorum o paranın gelmesi için. özellikle de salavatlar arasında. bu paranın gelmesi için ne yapabilirim.

Cevap

Aleykum selam kardeşim. Size tecrübe edilmiş iki dua öneriyoruz. Bu duaları samimiyetle edin inşaallah kısa zamanda faydasını görürsünüz. Allah’a emanet olun.

Hazreti Ömerin oğlu Abdullah şöyle buyurmuştur:
Bir eşyasını kaybeden veya çaldıran kişi, iki rekât namaz kılındıktan sonra şöyle dua eder: “Allâhümme rabbe’d-dâlleti ve hâdiye’d-dâlleti, rudde aleyye dâlletî bi kudretike ve sultânike. Fe in-nehâ min fadlike ve atâike.”

Meali : “Ey kaybolanların Rabbi ve kaybolanları ve yolunu kaybedenleri doğru yola kılavuzlayan Allah’ım! Kudretin ve saltanatın hakkı için kaybettiğim şeyi bana iade eyle. Çünkü bu senin fazl ve keremindendir.”

Çalınan yada kaybolan bir eşyanızı bulmak için, her gün 25 kere, “Yâ câmi’annâsi li-yevmin lâ raybe fihi innallahe lâ yuhlif-ül mi’âd icma’ beyni ve beyne …………” duasını okuyabilir. Noktaların yerinde, kaybolan şeyin ismini söylemelidir.

Sponsorlu Bağlantılar

Bir önceki yazımız olan Alevi ve sünni evliligi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Etiket: borcunu almak için okunacak dua, borç verdim geri alamıyorum dua, borcunu almak icin dua

İlgini Çekebilir

Alevi ve sünni evliligi

Sponsorlu Bağlantılar Alevi ve sünni evliligi Soru Merhaba hocam Alevi bir erkekle sünni bir kadın …

Şeytan insanlara nasıl vesvese verir

Sponsorlu Bağlantılar Şeytan insanlara nasıl vesvese verir Soru Hocam şeytan insanı sadece vesvese vererek kandırabilir …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.