Dini Soru / Sorular / Boy abdesti alırken aklımıza pis pis düşünceler gelirse boy abdestimiz kabul olur mu

Boy abdesti alırken aklımıza pis pis düşünceler gelirse boy abdestimiz kabul olur mu

Sponsorlu Bağlantılar

Boy abdesti alırken aklımıza pis pis düşünceler gelirse boy abdestimiz kabul olur mu

Soru

Selamun aleykum Boy abdesti alırken aklıma pis pis videolar aklıma geliyor. Sonra yine boy abdesti alıyorum bu 5 veya 6 defa oluyor.bunun için ne yapmalıyım.

yani cinsel içerikli videolar aklıma geliyor boy abdestim kabul olur mu. bu arada videolar aklıma geldiğinde besmele çekiyorum. bana birisi söylemişti acaba doğru mu. Lütfen yardım edin Allah rızası için.

Cevap

Aleykum selam. İnsanın meşguliyetleri aklını da meşgul eder. Evvela bu tür şeyleri izlemeyi bırakmalı ve tövbe etmelisiniz. Gusül abdesti alırken akla müstehcen şeylerin gelmesi ile cünüp olunmaz ve gusül abdestini yenilemekte gerekmez. Aklınıza bu tür şeylerin gelmesinden dolayı besmele çekebilirsiniz. En doğrusu ise Euzu ile birlikte besmele çekmenizdir. Allah’a emanet olun.

Sponsorlu Bağlantılar

Bir önceki yazımız olan Alevi ve sünni evliligi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Etiket: gusül abdesti alırken akla gelen düşünceler, boy abdesti alirken akla kotu seyler, gusul abdest alirken kotu seyler, gusül abdesti alırken akla gelen küfür, gusul alirken aklima kotuseyler, gusul alirken aklimdan cinsel

İlgini Çekebilir

Alevi ve sünni evliligi

Sponsorlu Bağlantılar Alevi ve sünni evliligi Soru Merhaba hocam Alevi bir erkekle sünni bir kadın …

Şeytan insanlara nasıl vesvese verir

Sponsorlu Bağlantılar Şeytan insanlara nasıl vesvese verir Soru Hocam şeytan insanı sadece vesvese vererek kandırabilir …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.