Dini Soru / Sorular / Bütün dinler islam mıdır

Bütün dinler islam mıdır

Sponsorlu Bağlantılar

Bütün dinler islam mıdır

Soru

Hocam ben şöyle düşünüyorum doğru mudur?
Aslında din tektir o da İslamdır. Yani yahudilik veya hristiyanlık diye bir din yoktu. Allah yahudilik dinini gönderdim sonra hristiyanlık dini oldu en sonra da islamı gönderdim diye bir şey yapmadı. Adem A.S’ dan beri tek din İslamdı. İslamiyet teslimiyetten gelir yani ona inanıp kabul eden ve boyun eğen herkes müslümandı. Her peygamberin döneminde getirdiği şeriata kitaba ve hükümlere inanıp kabul eden insanlar zaten müslümandı.
Hz. İsa’ya inananlar da müslümandı Hz. Musa’ya da. Yahudi ve hristiyan isimleri o peygamberlerin ümmetlerinin ismi olabilir ya da takipçilerine verilen isim olabilir. Mesela Hristiyan, Mesih’e bağlı demektir. Bu kelime, Yunanca “Hristos”tan gelirmiş. Dolayısıyla Hristos’a inananlar manasında kendilerini Hristiyan olarak adlandırmışlardır.
Yahudilik ve Hristiyanlık gibi isimlendirmele­r daha sonra ortaya çıkmıştır.
Bu inancım doğru mudur?

Cevap

Bu dediklerin, bütün ilahi dinlerin temellerinde Tevhit inancı esas olması açısından doğrudur. Ancak Bu dinleri gönderen, onlara çeşitli isimler veren, ve bir çok peygamberler gönderen Allah’tır. Bu konuda kurana bakmalısın ve ordaki bilgileri esas almalısın.

Sponsorlu Bağlantılar

Bir önceki yazımız olan Şeytan insanlara nasıl vesvese verir başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Etiket: dinler aynı mıdır

İlgini Çekebilir

Alevi ve sünni evliligi

Sponsorlu Bağlantılar Alevi ve sünni evliligi Soru Merhaba hocam Alevi bir erkekle sünni bir kadın …

Şeytan insanlara nasıl vesvese verir

Sponsorlu Bağlantılar Şeytan insanlara nasıl vesvese verir Soru Hocam şeytan insanı sadece vesvese vererek kandırabilir …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.