Dini Soru / Sorular / Büyük günah işleyenlerin durumu

Büyük günah işleyenlerin durumu

Sponsorlu Bağlantılar

Büyük günah işleyenlerin durumu

Soru

Büyük günahlar işlese de sevabı çok olan olur mu?

Merhaba biri sürekli zina yapsa,içki içse,kumar oynasa ama 5 vakit namazını kılsa,orucunu tutsa ve tövbesini de yaptığı günahlar için etse bu adam kabirde veya ahirette kesin azap mı görür?

Ya da zina işlemiş biri tövbesini etmiş bozmuş 100 kere ama 101 kere de tövbe etmiş ve ölmüş diyelim bu adam bu günahtan azap görür mü?

Kabir azabında veya ahirette sevapları çok olsa bile bu günahlar için azap çeker mi yoksa sevabı çok (5 vakit namazı kılmış,zekat vermiş,hacca gitmiş,anne babasına iyi davranıp dualarını almış, ALLAH ın adını çok zikir etmiş, Hz.Muhammed e salavat getirmiş sürekli gibi) olsa gene de bu büyük günahların azabını görür mü?

Sevabı çok olup bu günahları da olsa cennete mi girer yoksa bu büyük günahları için azap görür öyle mi cennete girer?

Cevap

Merhaba kardeşim. Bir insan ne kadar çok büyük günah işlemiş olsa bile eğer gerçekten tövbe eder ve o günahları tekrar etmezse Allah o günahlarını bağışlar. Allah bir kulunu bağışladı mı cehenneme atmaz. Şu var ki bu durumun bilgisi Allah’a aittir. Yani herkesin içini ve samimiyetini sadece Allah bilir. Affedip affetmediğini de ancak o bilir biz bilemeyiz. Ama şu var ki kim tövbe ederse ve günahı ne kadar büyük olursa olsun affedilecektir ve cennete girecektir bu Allah’ın bir müjdesidir bizim için.

Sponsorlu Bağlantılar

Bir önceki yazımız olan Alevi ve sünni evliligi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İlgini Çekebilir

Alevi ve sünni evliligi

Sponsorlu Bağlantılar Alevi ve sünni evliligi Soru Merhaba hocam Alevi bir erkekle sünni bir kadın …

Şeytan insanlara nasıl vesvese verir

Sponsorlu Bağlantılar Şeytan insanlara nasıl vesvese verir Soru Hocam şeytan insanı sadece vesvese vererek kandırabilir …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.