Dini Soru / Sorular / Canım ders çalışmak istemiyor ne yapmalıyım

Canım ders çalışmak istemiyor ne yapmalıyım

Sponsorlu Bağlantılar

Canım ders çalışmak istemiyor ne yapmalıyım

Soru

Selamun aleykum hocam. Benim canım ders çalışmak istemiyor ne yapmalıyım? Ders çalımanın kolay bir yolu yok mu? Çok sıkıcı oluyor.

Cevap

Aleykum selam kardeşim. Dersler bir öğrencinin geleceğidir. Bu aşılabilecek bir sorundur nitekim başaranlar hep çalışarak başarmışlardır. Kimse oturduğu yerde başarılı olamaz olmamıştır da. Bu konuda söylenecek çok fazla şey olmakla birlikte bir kaç önemli hususu hatırlatmakta fayda vardır.

Çalışma süresi kadar dinlenme süresi de son derece önemlidir. Dinlenme süresi 15 ile 20 dakika arasında değişebilir. Öğrenci dinlenme süresini çalışma odasının dışında geçirebilir. Bu arada çalışma odasını havalandırabilir. Farklı bir mekanda dinlenme süresini geçirmek öğrenciyi daha iyi dinlendirir. Dinlenme anında bol bol oksijen alınmalı. Öğrenci yaşadığı evin durumuna ve hava şartlarına göre dinlenmeyi balkonda veya pencereden dışarı bakarak geçirebilir. Çünkü birey böylece temiz havayı solunum yaparak beyninin ihtiyacı olan oksijeni sağlar. Ayrıca bireyin açık hava ile temas etmesi vücudunu rahatlatır. Bu rahatlık daha sonraki çalışmalara istekli başlamanın ve çalışmanın verimli olmasının temel şartıdır.

Dinlenme süresinde zihni bir sonraki çalışmaya hazırlamak için çalışılacak dersleri ve konuları düşünmelisiniz. Bireyin motivasyonunu kaybetmemesi için bazen hedeflediği üniversite ve bölümü düşünmesi, başaracağını hayal etmesi, zihnini hep başaracağına dair düşüncelerle doldurulması çalışma isteğini kamçılar.

Sponsorlu Bağlantılar

Bir önceki yazımız olan Alevi ve sünni evliligi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İlgini Çekebilir

Alevi ve sünni evliligi

Sponsorlu Bağlantılar Alevi ve sünni evliligi Soru Merhaba hocam Alevi bir erkekle sünni bir kadın …

Şeytan insanlara nasıl vesvese verir

Sponsorlu Bağlantılar Şeytan insanlara nasıl vesvese verir Soru Hocam şeytan insanı sadece vesvese vererek kandırabilir …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.