Dini Soru / Sorular / Cinlerden korunmak için dua

Cinlerden korunmak için dua

Sponsorlu Bağlantılar

Cinlerden korunmak için dua

Soru

Selamın aleyküm
Bildiğiniz gibi internete pek güven olmuyor. Büyücüler, cinciler cinlerden korunmak yerine cin çağırma duası yazıp insanları tuzağa düşürebiliyor. Sizin önerebileceğiniz dualar varmıdır. Şimdiden Allah razı olsun. Sizi seviyorum ❤

Cevap

Aleykum selam kardeşim cinler sanıldığının aksine insanlara kolay kolay musallat olmazlar.Onlar da bizim gibi imtihan edilmektedirler.Hususi bir dua vermesek de tek başına Ayetel Kursi bile yeter. Ayrıca şu duaları da Allah’ın izniyle rahatlıkla okuyabilir ve istifade edebilirsiniz.

Cinlerden korunmak için dua örnekleri:

Euzü Besmele ile birlikte Fatiha Suresi okunmalıdır.
Euzü Besmele ile beraber Nas ve Felak Sureleri okunmalıdır.
Fatiha, Ayetel Kürsi, Kafirun, İhlas, Felak ve Nas Surelerinin her biri 7 defa hasta kişiye okunarak üflenmelidir. Bu sayede hasta sıkıntılarından ve korkularından kurtulur.
Sabah ve akşam olmak kaydı ile 24 defa Estağfirullah denir. Ardından ” Estağfirullah elazim ellzi la ilahe illa hüvel hayyel kayyume ve etubü ileyh.” Denir. Ardından 7 defa Fatiha, 11 defa İhlas ve 33 defa ” Allahümme Salli ve sellim ala seyyidina Muhammed’in ve ala Ali seyyidina Muhammed.”diyerek, Peygamber Efendimizin ve Eshab-ı kiramın ruhlarına hediye edilir. Bu duaların gözü suyu hürmetine Cenab-ı Hak’a şifa bulmak için dua edilir. Bu dualar sabah akşam mutlaka tekrarlanmalıdır.
Cinlerden korunmak için gün içinde 500 defa ”La havle vela kuvvete illa billah” denmelidir. Bu duaya başlamadan önce ve duayı bitirdikten sonra 100 defa selevat getirilmelidir.

Sponsorlu Bağlantılar

Bir önceki yazımız olan Alevi ve sünni evliligi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İlgini Çekebilir

Alevi ve sünni evliligi

Sponsorlu Bağlantılar Alevi ve sünni evliligi Soru Merhaba hocam Alevi bir erkekle sünni bir kadın …

Şeytan insanlara nasıl vesvese verir

Sponsorlu Bağlantılar Şeytan insanlara nasıl vesvese verir Soru Hocam şeytan insanı sadece vesvese vererek kandırabilir …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.