Dini Soru / Sorular / Cinlerin musallatını nasıl anlarız

Cinlerin musallatını nasıl anlarız

Sponsorlu Bağlantılar

Cinlerin musallatını nasıl anlarız

Soru

selamünaleyküm. Bende tembellik yorgunluk halsizlik var. Mesela oturduğum zaman kalkmaya konuşmaya üşenirim. İbadet yapamıyorum. Kuran okurken içim çok daralıyor. 1 ayet bile ezberleyemiyorum. Yalnızlıktan ve karanlıktan korkuyorum. Işığı kapattığım zaman yerime yatmaya korkuyorum. Sanki yatağımda bir şey varmış gibi. Eskiden karanlıktan falan korkardım ama az. Kuranı okurken darlanmam ve ezber yapamamam bu cinlerle ilgili şeylere merak sarınca oldu ve böyle şeyleri okurken başıma ağrılar giriyor. Acaba bana musallat mı oldular.

cinlerin musallat olduğunu nasıl anlarız?

Cevap

Aleykum selam. Bu bahsettiklerinizin cinlerin musallat olmasıyla bir ilgisi yoktur. Ama şeytan insanın ibadet etmemesi için insana bu tür vesveseler verir. Şeytanın ilk attığı vesveseler bunlardır yani onun önceliği ibadete kalkmasını önlemektir. Eğer bunda başarılı olursa o zaman en kısa yoldan görevini yapmış olur. Bu tür durumlardan kurtulmanın yolu ibadet vakti geldiğinde geciktirmeden hemen onu yerine getirmektir. Euzu besmeleyi çokça çekin ve ayetel kürsiyi sürekli okuyun. İnşaallah kısa zamanda bunlardan kurtulursunuz.

Sponsorlu Bağlantılar

Bir önceki yazımız olan Yeminimi bozmak istiyorum ne yapmalıyım başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İlgini Çekebilir

Alevi ve sünni evliligi

Sponsorlu Bağlantılar Alevi ve sünni evliligi Soru Merhaba hocam Alevi bir erkekle sünni bir kadın …

Şeytan insanlara nasıl vesvese verir

Sponsorlu Bağlantılar Şeytan insanlara nasıl vesvese verir Soru Hocam şeytan insanı sadece vesvese vererek kandırabilir …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.