Dini Soru / Sorular / Cinsel ilişkiden sonra abdest nasıl alınır

Cinsel ilişkiden sonra abdest nasıl alınır

Sponsorlu Bağlantılar

Cinsel ilişkiden sonra abdest nasıl alınır

Soru

Sevgilinle tersi ilişkiden sonra banyoya gittiğinde nasıl abdest alınır? Her şeyi bilmek istiyorum.
Herhangi bir ilişkiye yada cinsel her konuda abdest nasıl alınır nasıl ne dua edilir bilmek istiyorum.
Günahlarım azalır mı abdest aldığım zaman helal oluyor muyum?
Bazen sarı sivilceler çıkıyor o iyice helal olmadığım için mi çıkıyor?

Cevap

Allah bizlere helal dairesini geniş tutmuştur. Zinayı haram kılmıştır ayrıca evli olsa bile ters ilişki haramdır. Günahları ne kadar olursa olsun tövbe eden kullarını Allah bağışlayacağını müjdelemiştir. Gusül abdestini almak o anda bir müslümanın ilk yaması gereken maddi ve manevi bir temizliktir. Gusül abdesti sizi manen rahatlatır. Ancak asıl olan zinayı terketmek ve tövbe etmektir. Allah yardımcınız olsun. Aşağıda nasıl gusül abdesti alınır ayrıntılı bir şekilde açıklayalım.

Cinsel ilişkiden sonra abdest nasıl alınır?

Gusletmek, yani boy abdesti almak isteyen bir kişi önce besmele okur ve : “Niyet ettim Allah rızası için gusül abdesti almaya” diye niyet eder. Elleri bileklere kadar yıkadıktan sonra edep yerlerini temizler. Bundan sonra sağ avucuyla ağzına üç kere su alır ve her defasında ağzını boğazına kadar gargara şeklinde çalkalar. Oruçlu ise boğazına su kaçmamasına dikkat eder. Sağ avucuyla burnuna, genzine kadar üç defa su çeker, her defasında sol eliyle burnunu temizler. Bundan sonra tıpkı namaz abdesti gibi abdest alır.

Abdest aldıktan sonra önce başına, sonra sağ, daha sonra da sol omuza üçer defa su döker ve vücudunu yıkar. Suyu her döküşte elleriyle vücudunu iyice ovuşturur. İğne ucu kadar kuru yer kalmaksızın vücudun her tarafını güzelce yıkar. Gusülde bıyık, saç ve sakal diplerine suyun iyice işlemesi için ovuşturulur. Göbek boşluğu, küpe delikleri dikkat edilerek yıkanır. Böylece gusül abdesti almış oluruz.

Sponsorlu Bağlantılar

Bir önceki yazımız olan Alevi ve sünni evliligi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Etiket: cinsel ilişkiden sonra banyo nasıl yapılır, iliskiden sonra banyo

İlgini Çekebilir

Alevi ve sünni evliligi

Sponsorlu Bağlantılar Alevi ve sünni evliligi Soru Merhaba hocam Alevi bir erkekle sünni bir kadın …

Şeytan insanlara nasıl vesvese verir

Sponsorlu Bağlantılar Şeytan insanlara nasıl vesvese verir Soru Hocam şeytan insanı sadece vesvese vererek kandırabilir …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.