Dini Soru / Sorular / Çirkin olduğumu söylüyorlar

Çirkin olduğumu söylüyorlar

Sponsorlu Bağlantılar

Çirkin olduğumu söylüyorlar

Soru

İnsanların bana çirkin olduğumu ima etmeleri hatta söylemeleri kalbimi çok kırıyor Allaha dua ediyorum bir daha böyle bişey yaşamıyım diye ama duam kabul olmuyor. Bu yüzden sinirleniyorum Allah’a saçma sapan şeyler bile söylüyorum bazen ateist bile olmak istiyorum bu yaptıklarım çok mu günah?

Aygül

Cevap

Aygül kardeşim merhaba, milletin ne dediğini önemseyeceğine alemlerin Rabb’i sana nasıl bakıyor buna önem ver.Yani şurada kaç gün ömrümüz var kimse bilmiyor.Kabirde bu cahil insanlar kalmayacak artık.Sen ve amellerin,namazların,okuduğun Kur’an imdadına yetişecek.Sana moral olsun diye demiyorum kusur gerçekten görenindir.Öyle insanlar var ki hic güzel değiller ama yüzüne bir bakarsın için açılır,güven teşkil eder.
Allah insanların dış görünüşlerine bakmıyor,kalplerine bakıyor.Öyle ateist olup eline ne gececek,cahil insanları mı degistireceksin,ancak sonsuz cehenneme bir adım atarsın.Kendine gel Allah’ın sonsuz kudretine güven.Hepimizin imtihanı ayrı ayrı.Dünyada bir kez yaşayacağız,Allah’a kulluğumuzu ispat edebilirsek ne mutlu bize.Hep yaz bize böyle cahil insanları görme bile.Sana bir dua vereyim okumak istersen:
Peygamberimiz (sav),Ebu Katade`nin genç kalması için şöyle dua etmiştir:
Efleha`llahü vecheke Allahümme barik lehu fi şa`rihi ve beşerihi` (Allah yüzünün güzelliğini artısın. Allah`ım, saçını ve vücudunu kendisi için mübarek kıl.)
Ebu Katade(ra) bu duanın bereketiyle yetmiş yaşında vefat ettiği zaman on beş yaşında bir genç gibi gösteriyordu.

Sponsorlu Bağlantılar

Bir önceki yazımız olan Alevi ve sünni evliligi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Etiket: cirkin oldugumu soyluyorlar

İlgini Çekebilir

Alevi ve sünni evliligi

Sponsorlu Bağlantılar Alevi ve sünni evliligi Soru Merhaba hocam Alevi bir erkekle sünni bir kadın …

Şeytan insanlara nasıl vesvese verir

Sponsorlu Bağlantılar Şeytan insanlara nasıl vesvese verir Soru Hocam şeytan insanı sadece vesvese vererek kandırabilir …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.