Dini Soru / Sorular / Çocuğum bana küfür ediyor

Çocuğum bana küfür ediyor

Sponsorlu Bağlantılar

Çocuğum bana küfür ediyor

Soru

Selamın aleyküm hocam, çocuğum 17 yaşında ama küfürbazdı kötü alışkanlıkları da vardı ihtiyacı olmadığı halde beni çok mahcup etti yurt dışındayım. Daha iyi bir ortamda doğru yolu bulsun diye yıllardan sonra kuran kursuna gönderdim gitti gitmesine ama her fırsatta bana küfürlü mesajlar yazıyor onun bu huyunu değişmesine hangi duayı okumamı tavsiye edersiniz söz konusu evlat olunca dünya sizi güçlü görsün ne yazar elim kolum bağlı.

Cevap

Aleykum selam kardeşim. Allah yardımcınız olsun ve rabbim çocuğunuzun ahlakını güzel eylesin. Asıl sorun yurt dışında genelde ahlaki bir eğitimin verilmemesinden kaynaklanıyor. Almanya’da onbeş sene genç ve talebelere eğitim vermek nasip oldu. Maalesef özellikle yapılan bir hata da geç farkına varılması veya çok geç eğitimleriyle ilgilenilmesidir. Peygamber aleyhisselama 6 yaşındaki çocuğunu getirerek ya Resulallah oğlumu eğitmenizi istiyorum buyuran sahabiye sen çok geç kalmışsın buyurmuştur. Elbette zararın neresinden dönülürse kardır ve gayretinizden dolayı sizleri tebrik ediyorum Allah yardımcınız olsun ve oğlunuzu muvaffak eylesin. Ona çokça dua edin. Bu konu için özel bir dua yoktur ama içinizden geldiği gibi samimiyetle ona dua edin. Eğer Türkiye’ye göndermişseniz buraya ayak uydurması çok zor olabilir. Bunun yerine size Almanya’da Milli görüş teşkilatlarının düzenlemiş olduğu bazı eğitim ve yatılı programlarını da tavsiye ederim. Eğer Türkiye’ye ayak uydurabilirse elbette bu daha iyi olabilir inşaallah. Allah’a emanet olun.

Sponsorlu Bağlantılar

Bir önceki yazımız olan Alevi ve sünni evliligi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İlgini Çekebilir

Alevi ve sünni evliligi

Sponsorlu Bağlantılar Alevi ve sünni evliligi Soru Merhaba hocam Alevi bir erkekle sünni bir kadın …

Şeytan insanlara nasıl vesvese verir

Sponsorlu Bağlantılar Şeytan insanlara nasıl vesvese verir Soru Hocam şeytan insanı sadece vesvese vererek kandırabilir …

Bir yorum

  1. Dua felan bunları geç çocuguna küçük yaşta verecektin ahlaki değerleri

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.