Dini Soru / Sorular / Çocuğuma beddua ediyorum

Çocuğuma beddua ediyorum

Sponsorlu Bağlantılar

Çocuğuma beddua ediyorum

Soru

Hocam yalvarıyorum yardım edin. Ben çocuğumun üzerine yemin ediyorum. Vallahi billahi tallahi şöyle yapmasa çocuğumu başına şunlar gelsin. En son çocuğum imansız ölsün dedim mahvoluyorum. Ben her gün çocuğuna dualar okuyan bir insanım bunlar hep şeytanın vesvesesiyle oldu kendimi durdurmak için oğluma öne sürdüm. Ama şimdi çok korkuyorum benim yüzümden oğlum imansız ölecek diye. Lütfen yardım edin cevap yazın benim sözlerimin hükmü nedir? Allah katında kabul olur mu? ne olur cevap yazın dayanamıyorum.

Cevap

Merhaba, beddua haklı olsanız bile eğer ki tutarsa yine sizi derinden sarsacak bir durumdur, çünkü yavrunuza ediyorsunuz. Allah’ın kapıları açıktır, af dinleyin ve bu tarzınızı artık sürdürmeyin. Eğer evladınızla imtihan oluyorsanız evet gerçekten belki de insanın tüm ömrünü tüketecek ama evladınızı o şekilde terbiye edemezsiniz. İmansız gitme durumu da şöyle, kimse kimsenin imanına direkt etki edemez, ya iman etmesine vesile olursunuz ya da bu şekilde beddua ederek imansızlığa götürecek kapıları açarsınız. İşin korkunç yanı ise beddua söyleyen kişi eğer haksız ise, o beddua muhakkak kendisini bulacaktır, aman dikkat ne olur. Hemen istiğfar edin. Yavrunuzla güzelce oturun, konuşun, Allah yardımcınız olsun.

Sponsorlu Bağlantılar

Bir önceki yazımız olan Alevi ve sünni evliligi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İlgini Çekebilir

Alevi ve sünni evliligi

Sponsorlu Bağlantılar Alevi ve sünni evliligi Soru Merhaba hocam Alevi bir erkekle sünni bir kadın …

Şeytan insanlara nasıl vesvese verir

Sponsorlu Bağlantılar Şeytan insanlara nasıl vesvese verir Soru Hocam şeytan insanı sadece vesvese vererek kandırabilir …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.