Dini Soru / Sorular / Çocuğun anne ve baba üzerindeki hakları

Çocuğun anne ve baba üzerindeki hakları

Sponsorlu Bağlantılar

Çocuğun anne ve baba üzerindeki hakları

Soru

Çocuğun anneye karşı hakkı

Merhaba. Benim bir anneannem ve 5 kız çocuğu var. Dedem en büyük kızı 5-6 yaşındayken vefat etmiş ve anneannem ve dedeleri onlara bakmış.Anneannem sürekli kızlarına çok emek harcadığını dile getirir ve kızları arasında çok ayrım yapar.Özellikle bir teyzem,eşi ve çocuklarını hep kayırır. En iyi şeylerin hep onların olmasını ister.Özellikle benim annem ,eşi ve çocuklarıyla hep kıyaslar. Annem hasta olduğunda inanmaz ,biz başarılı olduğumuzda sevinmez, damadı ona karşı iyi olmasına rağmen sevmez ve bizim aile onlardan çok zarar gördük.özellikle annemin ruh sağlığı tehlikede ve sinir krizi geçirdi. Anneannem annemi hiç sevmiyor ve anneme hep hakkını helal etmeyeceğini söyler ve hep ben size emek verdim diyerek çocuğunun boşuna kakar..Annem buna rağmen annesini terketmiyor çünkü annesin hakkını helal etmeyeceğini düşünüyor. Ama kendini çok yıprattı ve ananem ve teyzem yüzünden evimizde huzur yok . Annem onlarla ilişkisini keserse günah olur mu?

Cevap

Merhaba kardeşim. Allah sizleri bunlarla imtihan ediyor. Annenizin sabırlı olması iyidir ama Allah kimsenin mükafatını zayi etmez. Annenizde sabrının karşılığını alacaktır. Dargın durmak veya ilişkiyi kesme şeklinde değil ama onlardan gelebilecek olan zararı kendinizden uzak tutacak şekilde davranmaya hakkınız vardır. Denge üzerinde olun bunun bir imtihan olduğunu ve dürüst olanların her zaman kazanacağını unutmayın. Allah yardımcınız olsun.

Sponsorlu Bağlantılar

Bir önceki yazımız olan Alevi ve sünni evliligi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İlgini Çekebilir

Alevi ve sünni evliligi

Sponsorlu Bağlantılar Alevi ve sünni evliligi Soru Merhaba hocam Alevi bir erkekle sünni bir kadın …

Şeytan insanlara nasıl vesvese verir

Sponsorlu Bağlantılar Şeytan insanlara nasıl vesvese verir Soru Hocam şeytan insanı sadece vesvese vererek kandırabilir …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.