Dini Soru / Sorular / Çoçuk olması için okunacak dua

Çoçuk olması için okunacak dua

Sponsorlu Bağlantılar

Çoçuk olması için okunacak dua

Soru

Hocam iyi günler.. tıbbi konuda hiç bir sorun çıkmıyor ama çocuğum olmuyor diyebileceğiniz bir dua falan var mı ? Teşekkür şimdiden.

Cevap

Hayırlı günler kardeşim. Allah sizlere hayırlı ve salih nesiller ihsan eylesin. Tıbbi açıdan gerekli tedavi ve kontroller edildikten sonra hala çocuk sahibi olunamıyorsa o zaman şu tavsiye edeceğimiz duaları edebilirsiniz. Elbette dua her zaman edilmelidir çocuk olsun veya olmasın.

Çocuk sahibi olmak için dualar:

1. “İnne rabbeke hüve’I-hallâku’l-alîm.” = “Muhak­kak ki Rabbin her türlü yaratma şeklini bilir.” (Hicr, 15/81) âyetini gecele­ri 1267 kere tekrar eder ve bunu üç ay boyunca sürdürür.

2. Veya; “Fallâhu hüve’l-veliyyü ve hüve yuhyî” = “Muhak­kak ki Allah dosttur ve yaratandır.” (Şura, 42/9) âyetini, beraber olmadan önce 289 kere tekrar eder.

3. Veya; “HüvaIIahü’l-hâliku’l-bâriü” = “O yaratandır ve yok­tan var edendir.” (Haşr, 59/24) âyetini 1054 kere tekrar eder.)

4. Veya; tıbbî bir arızası olmamak şartıyla, çocuğu olmayan bir kadın, eğer aybaşı halinden üç gün sonra, öğle saatlerine ya­kın bir zamanda temiz bir kâğıt üzerine 110 defa “Bismillâhirrahmânirrahîm” yazıp o kâğıdı üzerinde taşıyarak eşiyle beraber olursa, Allah’ın izniyle hâmile kalır. (Hâmile kalın­caya kadar kâğıdı üzerinde taşımalıdır.)

Sponsorlu Bağlantılar

Bir önceki yazımız olan Alevi ve sünni evliligi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İlgini Çekebilir

Alevi ve sünni evliligi

Sponsorlu Bağlantılar Alevi ve sünni evliligi Soru Merhaba hocam Alevi bir erkekle sünni bir kadın …

Şeytan insanlara nasıl vesvese verir

Sponsorlu Bağlantılar Şeytan insanlara nasıl vesvese verir Soru Hocam şeytan insanı sadece vesvese vererek kandırabilir …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.