Dini Soru / Sorular / Çok üzgünüm ne yapmalıyım

Çok üzgünüm ne yapmalıyım

Sponsorlu Bağlantılar

Çok üzgünüm ne yapmalıyım

Soru

Selamun aleykum kardeşlerim. Sıkıntılar nedense hiç peşimi bırakmıyor. Her gün üzgün oluyorum. Okula giderken üzgünüm zoraki gidiyorum. İşe de aynı şekilde üzgün ve zoraki. Her gün ağlayınca rahatlıyorum. Bazen durduk yere içimi kötü bir his kaplıyor korkuyorum. Ne istediysem olmuyor. Maddi olarak imkanım var ama yurt dışında ailem izin vermiyor. Bu konuda da hiç kimse destekçi olmuyor. Bu sene üniversite sınavına gireceğim daha çalıştığım yok. Yurt dışına gidecekmişim gibi umut ediyorum. Nasıl umut ediyorum bilmiyorum. Her şeyden bıkmış durumdayım. Babamla aram iyi değil. Her gün tartışıyoruz. Her gün olmasa da 2 3 günde bir oluyor. Hep dua ediyorum. Allah’ın ismini çok zikir ederim ama her gün Ağlıyorum üzülüyorum. inanın Allah Canımı biran önce alsa da rahatlasam diye dua ediyorum. Her şeyden bıkmış durumdayım. Ben ne yapmalıyım abilerim ablalarım?

Cevap

Aleyküm selam kardeşim. Allah bir an önce sıkıntılardan kurtulmayı ve ailenizle aranızın düzelmesini nasip eylesin. Bu tür sıkıntılar geçicidir unutmayın. Hayatın bazı böyle şeyleri insanlar yaşayabilirler bunu kendinize büyük sıkıntı etmeyin. Babanızla problemlerinizi konuşamıyorsanız annenizle konuşun. Onlar bazen hatalı olsalar bile mutlaka sizin iyiliğinizi istedikleri kesindir. Sabırlı olun ve dua edin. Allah yardımcınız olsun. Amin.

Sponsorlu Bağlantılar

Bir önceki yazımız olan Alevi ve sünni evliligi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Etiket: çok üzgünüm, çok üzgünüm ne yapmalıyım, çok ü, Çok üzgünüm Ne yapıyim

İlgini Çekebilir

Alevi ve sünni evliligi

Sponsorlu Bağlantılar Alevi ve sünni evliligi Soru Merhaba hocam Alevi bir erkekle sünni bir kadın …

Şeytan insanlara nasıl vesvese verir

Sponsorlu Bağlantılar Şeytan insanlara nasıl vesvese verir Soru Hocam şeytan insanı sadece vesvese vererek kandırabilir …

4 Yorumlar

  1. Aleykümselam. Ben de çok üzgünüm. Böyle günlerde birbirimize destek olmalıyız.
    Merak etme, üzüntün elbet geçer. Sen sadece küçük şeylerle mutlu olmayı unutma. Mesela kendine küçük bir hediye al. Şunu aklından çıkarma ki hayat,üzülmek için çok kısa.

  2. Selamün aleyküm hocam. Ben anneannemin örmüş olduğu beremi kaybettim. Çok üzgünüm. Sonuç ta kadın o kadar uğraşmış örmek için. Her aklıma geldiğinde içimi bir boşluk sarıyor. Ponponu güzel beremi bulmam için sizden ricam benim adıma dua edin. Canım anneannem kaybettiğimi duyarsa çok üzülür.

    • Aleykum selam Bengi kardeşim.

      Umarım bereni bir an önce bulursun. Bereni bulman için sana dua ediyoruz. En kısa zamanda güzel haberini bizimle burda paylaşman dileğiyle..

  3. Anneannen hayattaysa tekrar örer.bunun için kendini neden üzüyorsun.daha hayatta ne kayıplarımız olacak.dirayetli olmalısın kardeşim.telaffisi olan şeyler için üzülme.uzulenecek hale gelirsin zamanla

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.