Dini Soru / Sorular / Çok zor durumdayım

Çok zor durumdayım

Sponsorlu Bağlantılar

Çok zor durumdayım

Soru

Hocam selamın aleyküm. Çok zor durumdayım. Biz bir çocukla birbirimizi seviyoruz. Üstelik tesettürlü de bir kızım ve gel gör ki gönlüm kaydı sevdim. Ben müslümanım çocuk ise Göktanrı yani Şamanizm inancına sahip. İkimiz de seviyoruz. Ben tesettürlü olduğum halde bile çok seviyor hissediyorum. Çok konustuk anlattım Nasıl olacak ki olmaz diye. O kadar mutsuz ki hemen evlenmek istiyor niyeti çok iyi bir insan ama işte… Yusuf işe Züleyha sabretti her şey sabır da diyorlar. Biz hep mutsuz mu olacağız hocam? Sorun benim dinimin izin vermemesi evlenmeye. Ama her şey sabırda diyorlar ne yapacagız hocam seviyorum Nasıl odu anlamadım o kadar gerçek ki.

Cevap

Aleykum selam kardeşim. Dinimiz müslüman kadının sadece müslüman erkekle evlenmesine izin veriyor. Evlenirseniz çocukların da çok büyük ihtimal kafir olacak ve bunun vebali senin olacak. Şu 50-60 senelik dünya hayatı için ‘sonsuz’ cennetini yakma çünkü kadın erkeğin kanatları altına girince büyük ihtimal o da zamanla kafirleşebilir.
Sevdiğin kişiye müslümanlığı harika bir şekilde anlatırsan belki müslüman olur.
Şunu unutma kardeşim bu kişi eğer müslüman olmadan ölürse sonsuz cehenneme girecek. Allah’ı inkar eden Allah’ı sevmiyor demektir. Allah’ı sevmeyen birini sevmek sorumluluktur. Harama girme müslüman olursa evlen, yoksa kendini yakarsın. Allah’a emanet ol.

Sponsorlu Bağlantılar

Bir önceki yazımız olan Alevi ve sünni evliligi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İlgini Çekebilir

Alevi ve sünni evliligi

Sponsorlu Bağlantılar Alevi ve sünni evliligi Soru Merhaba hocam Alevi bir erkekle sünni bir kadın …

Şeytan insanlara nasıl vesvese verir

Sponsorlu Bağlantılar Şeytan insanlara nasıl vesvese verir Soru Hocam şeytan insanı sadece vesvese vererek kandırabilir …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.