Dini Soru / Sorular / Cünüp kalmanın günahı nedir

Cünüp kalmanın günahı nedir

Sponsorlu Bağlantılar

Cünüp kalmanın günahı nedir

Soru

Aynı evde başkası cünüp ise senin ibadetlerin kabul olur mu?

Selâmun aleykum hocam evde birisi cünüp olduğu halde namaz kılıyoruz okuyoruz kabul olur mu ibadetlerimiz? Çünkü evde rahmet melekleri girmiyor biliyoruz çok endişeliyim hocam o kişi anlamıyor söylüyorum biliyor günah olduğunu ben bizim ibadetlerimiz kabul olur mu onu bilmek istiyorum. Aynı evdeyiz bilmiyorum ne diyeceğimi çok kötü örnekler soruyoruz yanıtlarsanız sevinirim Allah’a emanet.

Cevap

Aleykum selam kardeşim. Mazeretsiz olarak bir namaz vaktini geçirecek kadar cünüp kalmak caiz değildir. Bir ev içerisinde cünüp birisinin olması sizin ibadetlerinize zararı yoktur. Peygamber aleyhisselam kabenin etrafında ve içinde 300 den fazla put olduğu halde o orada namaz kılmıştır dua etmiştir. Biz elimizden geleni yaparız daha sonrasını ise Allah’a havale ederiz. Bu durum kesinlikle hoş değildir ama yinede sizin ibadetlerinize bir zararı olmaz inşaallah. Çünkü bunda sizin iç bir suçunuz yoktur. Sizde Allah’a emanet olun. Dualarınızda bizi de unutmayın.

Sponsorlu Bağlantılar

Bir önceki yazımız olan Alevi ve sünni evliligi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İlgini Çekebilir

Alevi ve sünni evliligi

Sponsorlu Bağlantılar Alevi ve sünni evliligi Soru Merhaba hocam Alevi bir erkekle sünni bir kadın …

Şeytan insanlara nasıl vesvese verir

Sponsorlu Bağlantılar Şeytan insanlara nasıl vesvese verir Soru Hocam şeytan insanı sadece vesvese vererek kandırabilir …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.