Dini Soru / Sorular / Devlet memuru müslüman bir kadın nasıl örtünmelidir

Devlet memuru müslüman bir kadın nasıl örtünmelidir

Sponsorlu Bağlantılar

Devlet memuru müslüman bir kadın nasıl örtünmelidir

Soru

Ben devlet dairesinde memurum hocam kapanmak istiyorum ancak etrafta çarşaflı gezip gözleri daha görünmeden kapananları görünce bizim kapanmamız kapanma olmuyor diye düşünüyorum yani devlet memuru olan bir bayan Nasıl giyinmeli?

Cevap

Selamun aleykum. Allah yardımcınız olsun ve hak olandan ayırmasın. Değerli kardeşim. Müslüman bir kadının kıyafeti dışarıda olduğu zamanlarda aynıdır. Bu konuda dinimiz şu veya bu görevi yerine getirenler şu şekilde giyinebilir diye bir şeye müsaade etmemiştir. Sizde Allah’ın bir emri olan tesettüre girebilir ve bunu Allah rızasını hedef alarak yapabilirsiniz.

İslam dininde örtünme Nur Suresinin 31. ayetinde zikredilen bu emirlerden sonra kadınların örtünmesi ile ilgili olarak da, -kendiliğinden görünenler müstesna- zinetlerini, zinet yerlerini açmamaları ve başörtülerini yakalarının üzerine salmaları emredilmiştir. Cahiliye devrinde başını örten kadınlar, başörtülerini enselerine bağlar veya arkalarına salıverirlerdi. Allah Teâlâ, bu ayetle, İslâmdan önceki bu adeti kesinlikle yasaklayarak mümin kadınların -kendiliğinden görünen hariç- zinetlerini, zinet yerlerini açmamalarını ve başörtülerini; saçlarını, başlarını, kulaklarını, boyun, gerdan ve göğüslerini iyice örtecek şekilde yakalarının üzerine salmalarını emretmiştir. Hz. Âişe (r.a), Allah ilk muhacir kadınlara rahmet eyleye! Yüce Allah Mümin kadınlar başörtülerini yakalarının üzerine salsınlar! ayetini indirince, onlar eteklerinden bir parça keserek, onunla başlarını örttüler der.

Sponsorlu Bağlantılar

Bir önceki yazımız olan Alevi ve sünni evliligi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Etiket: devlet memuru bayan nasıl giyinmeli

İlgini Çekebilir

Alevi ve sünni evliligi

Sponsorlu Bağlantılar Alevi ve sünni evliligi Soru Merhaba hocam Alevi bir erkekle sünni bir kadın …

Şeytan insanlara nasıl vesvese verir

Sponsorlu Bağlantılar Şeytan insanlara nasıl vesvese verir Soru Hocam şeytan insanı sadece vesvese vererek kandırabilir …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.