Dini Soru / Sorular / Din nasıl anlatılır

Din nasıl anlatılır

Sponsorlu Bağlantılar

Din nasıl anlatılır

Soru

Annemin dindarlığı beni dindarsızlaştırıyor

Kendimi bildim bileli müslumanım, kapalı birisi değilim ama belkide şuan dar kot üzerine şal bağlayıp yanında erkek gezdiren kapalı insanlardan daha namuslu ve imanlıyımdır. Bir ortamda Din konusu açıldığında Allahı dünyayı kainatı müslumanliğı ahireti Güzel savunurum düşüncelerimle hakli çikarım. Ve ortamdaki dinsiz arkadaşlar bile beni haklı bulur över. Bu çok güzel bir şey bunun sebebide annem. Aklım başıma gelmeye başladığından beri bana dini aşıladı anlattı ve sürekli öyle böyle değil sürekli. Bir süre sonra Allaha olan kendi sevgisinden dinden bahsettikce sıkılmaya başladım, Benim ögrenip sevmeme fırsat vermiyormuş gibi. Sürekli sevgilisinden bahseden arkadaş gibi. Karşıdaki kişi birini sevdiğini anlattiğında siz o seviyor diye sevemezsiniz birşey olur ya hani. Aynen bu duruma düştüm.
Bunu ona söylediğimde beni yanliş anladı.
Tamam sen zaten istemiyorsun naparsan yap ateist ol ben karışmıycam anlatmıycam birdaha vs vs diyerek darıldı gitti.
Cidden çok sıkıntıdayım. Ne beni boğup dinden soğutmasıni istiyorum ne de böyle olmasını.. Ne yapacağım ben mi yanlış dusunuyorum ?

Cevap

Sevgili kardeşim, Allah, gönlüne ferahlık versin, selamete erdirsin. Herkes ne ederse kendine eder. Yaptıklarından anneni sorumlu tutamazsın. Herkes tek başına hesaba çekilecek. Annen seni bunaltıyor olabilir ama senin kriterin annen değildir ki. Allah sana akıl ve irade verdi. Senin kriterin Kur’an ve peygamberindir (sav). Sen Kur’an’ı ve sünneti öğrenmekle mükellefsin. Bunlardan hesap vereceksin. Anneni kırmadan söyle. Ama kendin araştırıp, ilim öğrenmek zorundasın. Ayrıca da kimseyi beğenmemezlik edemeyiz, başkalarının dar kot giyip, başını deve hörgücü yapması bizi sorumlu tutmaz, kaldı ki öyle bir giyim zaten tesettür değildir. Sen kendine yakışanı yap, Allah’ın emirlerine uy, çünkü bu, ancak ve ancak senin yararına olacaktır kardeşim.

Sponsorlu Bağlantılar

Bir önceki yazımız olan Alevi ve sünni evliligi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İlgini Çekebilir

Alevi ve sünni evliligi

Sponsorlu Bağlantılar Alevi ve sünni evliligi Soru Merhaba hocam Alevi bir erkekle sünni bir kadın …

Şeytan insanlara nasıl vesvese verir

Sponsorlu Bağlantılar Şeytan insanlara nasıl vesvese verir Soru Hocam şeytan insanı sadece vesvese vererek kandırabilir …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.