Dini Soru / Sorular / Dinden mi çıktım vesvesesi

Dinden mi çıktım vesvesesi

Sponsorlu Bağlantılar

Dinden mi çıktım vesvesesi

Soru

Hocam selamun aleyküm hocam okb hastalığım var Peygamber efendimiz Hakkı’nda namahrem konular geldi. Şu an burada onu size yazamam o derece kötü bir vesvese öyle geldi ki evet desem dinden çıkacak olduğumu düşündüm hayır desem dinden çıkacak olduğumu düşündüm birşey demesem bile dinden çıkacak olduğumu düşündüm. O sıra şeytanın vesveselerin hiçbirini itibar etmiyorum içeriğine inanmıyorum desem iyi olmazdı dedim aklıma gelen şu şeytan içine ALLAH VAR diye sen bunu desen ALLAH YOK mu dieceksin gibi birşey geçti bunu bile diyemedim yani anlayacağınız namahrem konu geldiği için dindrn çıktığımı düşündüm ne yapılan bilemedim.diyecegim şu hocam şeytanın vesveselerine itibar etmiyorum inanmıyor dedim sonra dedikmiş şeytan bana ALLAH VAR dediği için değiş İslam bana ALLAH VAR dediğim için inanıyorum dedim bundan dolayı dindrn çıkarmıyım?bide hocam Peygamber efendimiz Hakkı’nda namahrem konular gelince ne yapmam lazım ?

Cevap

Aleykum selam kardeşim. Bu durumlar oluşurken, kendine başka işler bulmalısın. Aklın başka yere odaklanmalıdır. Durursan öylece, düşünceler birbirini kovalar, içinden çıkamazsın. Bu da senin elindedir. Çünkü şeytan, boş duran insanla daha fazla uğraşır.

Sponsorlu Bağlantılar

Bir önceki yazımız olan Alevi ve sünni evliligi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Etiket: dinden çıktım vesvesesi

İlgini Çekebilir

Alevi ve sünni evliligi

Sponsorlu Bağlantılar Alevi ve sünni evliligi Soru Merhaba hocam Alevi bir erkekle sünni bir kadın …

Şeytan insanlara nasıl vesvese verir

Sponsorlu Bağlantılar Şeytan insanlara nasıl vesvese verir Soru Hocam şeytan insanı sadece vesvese vererek kandırabilir …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.