Dini Soru / Sorular / Dinden mi çıktım

Dinden mi çıktım

Sponsorlu Bağlantılar

Dinden mi çıktım

Soru

15 yaşındayken İslamiyetle alakalı kafamda çok fazla soru vardı. Bunun en başlıca sebepleri ateist arkadaşlarım ve internetteki yanlış kaynaklardır. Bu sebeplerden dolayı da şüpheye düştüm ve bir arkadaşıma ateistim dedim. Ateistim derken Allah’ın olmadığından kesin emin olarak söylemedim, şüpheli bir şekilde söyledim. Birkaç ay sonra çok saçma düşündüğümün farkına vardım ve şu an son derece pişmanım. Hatta geçmişi düşündükçe korkudan gözlerim doluyor kendi yaptığıma inanamıyorum. Sürekli ağlıyorum. Acaba ateistim demekle dinden çıktım mı? Kıldığım namaz ve oruçların sevapları silindi mi?

Cevap

Sevgili kardeşim merhaba artık geçmiş geçmişte kaldı, ağlamak yerine bir kelime-i şehadet getir ve kaza namazlarını kıl ve oruçlarını tut. İbadetlerini yaparsan Allah senin gönlünü ferahlatır. Allah herşeye vakıftır, senin gönlünün de gönlünü bilir. Yeter ki samimi tövbeni et ve her zaman elhamdülillah müslümanım de, gurur duy, Allah’a emanet ol.

Sponsorlu Bağlantılar

Bir önceki yazımız olan Alevi ve sünni evliligi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İlgini Çekebilir

Alevi ve sünni evliligi

Sponsorlu Bağlantılar Alevi ve sünni evliligi Soru Merhaba hocam Alevi bir erkekle sünni bir kadın …

Şeytan insanlara nasıl vesvese verir

Sponsorlu Bağlantılar Şeytan insanlara nasıl vesvese verir Soru Hocam şeytan insanı sadece vesvese vererek kandırabilir …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.