Dini Soru / Sorular / Dini sohbet dersleri

Dini sohbet dersleri

Sponsorlu Bağlantılar

Dini sohbet dersleri

Soru

Dini sohbette neler konuşabiliriz?

Selamun aleykum. Gittiğim kuran kursunda cuma günleri toplanıp yasinler okuyoruz. Baktım dinimizi hiç konuşmuyoruz, bilmediklerimizi öğrenmek, ibadetlerimizi daha güzel ve doğru yerine getirebilmek adına sohbet tarzı bir şey düzenleyelim istedim. İlk olarak namazla ilgili bir şeyler konuşalım istiyorum. Neler konuşabiliriz ? Ayrıca ilk kez böyle bir işe girişiyorum haliyle heyecanlanmaktan ve ortamdakilerin sıkılmasından korkuyorum. Bu duruma düşmemek içinde neler önerirsiniz?

Cevap

Aleykum selam kardeşim. Ne güzel bir karar vermişsiniz Allah sizi muvaffak eylesin. Dersler katılacak kimselerin seviyelerine göre belirlenmelidir. Sanırım ilmihal dersleri uygun gibi görünüyor. Bir islam ilmihali ile başlayabilirsin. Bunun yanında ahlak konularını içeren kitaplardan okuyabilirsiniz. Bir derya kadar kaynaklarımız ve kitaplarımız vardır çok şükür. Heyecanlanmaktan hiç çekinme bir iki defa sonra bu geçecektir Allah’ın izniyle. Belirlediğin kaynaklardan konu konu çok uzun olmamak şartıyla her seferinde bir bölüm okuyabilir ve o konu üzerinde sohbet edebilirsiniz. Allah’a emanet olun.

Sponsorlu Bağlantılar

Bir önceki yazımız olan Zekat verirken nelere dikkat etmeliyiz başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İlgini Çekebilir

Zekat verirken nelere dikkat etmeliyiz

Sponsorlu Bağlantılar Zekat verirken nelere dikkat etmeliyiz Soru Selamun aleykum. Zekat verme durumunda dikkat edilmesi …

Çok günahkarım allah affeder mi

Sponsorlu Bağlantılar Çok günahkarım allah affeder mi Soru Selamun aleykum hocam. Evliyken ve daha sonrası …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.