Dini Soru / Sorular / Diz üstü şort giymek günah mı

Diz üstü şort giymek günah mı

Sponsorlu Bağlantılar

Diz üstü şort giymek günah mı

Soru

Hocam merhabalar..benim babam havalar sıcak olduğunda evde şortla dolaşıyor ama şortu diz üstünde ve oturunca çok yukarı kayıyor evde onu kaç kere uyardım önümüzde böyle dolaşma sanada bizede günah yazılıyor dedim bana çok kızıyor terbiyesizlik yapma senden mi emir alacağım evimde de mi rahat etmeyeceğim gibi laflar söylüyor artık korkudan uyaramıyordum da yemek yerken bakmamak için başka odada yemek istedim bu sefer de annem abartma dedi babam saygısızlık yapıyorsun dedi, ne yapacağım evde başka odaya gidiyorum ama ev içinde ister istemez dolaşıyoruz yemek yerken birlikte yiyoruz görüyorum koltukta uzanıp tv izleyince göruyorum uyardıktan sonra kasten olmadan bacağına bakarsam bana günah yazılıyor mu?

Cevap

Merhaba kardeşim. Sana diyebileceğimiz, baban ile münakaşaya girme. Yanlışlıkla baksan tabii ki günah olmaz ama zorunlu hâl olmadıkça birlikte oturmayın. Odanda vakit geçir. Bu konuda yapabileceğin başka şey, ıslah olması için Allah’a dua etmektir.

Sponsorlu Bağlantılar

Bir önceki yazımız olan Alevi ve sünni evliligi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Etiket: diz ustu şort giymek

İlgini Çekebilir

Alevi ve sünni evliligi

Sponsorlu Bağlantılar Alevi ve sünni evliligi Soru Merhaba hocam Alevi bir erkekle sünni bir kadın …

Şeytan insanlara nasıl vesvese verir

Sponsorlu Bağlantılar Şeytan insanlara nasıl vesvese verir Soru Hocam şeytan insanı sadece vesvese vererek kandırabilir …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.