Dini Soru / Sorular / Dosdoğru namaz nasıl kılınır

Dosdoğru namaz nasıl kılınır

Sponsorlu Bağlantılar

Dosdoğru namaz nasıl kılınır

Soru

Ben bayanım 51 yaşındayım

Namaz kılmak istiyorum ama korkuyorum yanlış bir şey yapacağım diye. Dualari biliyorum namazda hareketleri de biliyorum bir türlü başlayamıyorum çünkü dosdoğru kılmak diyorlar bende ondan korkuyorum yanlış yapacağım diye. Lütfen bana yardımcı olur musunuz cevabınızı bekliyorum. Belki diyeceksiniz neden şimdiye kadar yapmadınız? bu i6i hastalık yüzünden 8 tane ameliyat geçirdim bel fıtığından birde boyun fıtığından o yüzden yapamadım. Şimdi de Allah’a layık kul olmak isterim şimdilik sadece tespih çekiyorum.

Cevap

Selamun aleykum çok geçmiş olsun Allah şifalar versin. Dosdoğru namaz kılmak demek namazın bütün şartlarını yerine getirerek ve ihlas ile kılmak demektir. Ayrıca namazları vaktinde kılmak anlamına da gelir. Siz bir an önce hemen namaza başlamalısınız kesinlikle şu duada bu duada yanlış yapabilirim demeyin ve hemen namazınıza başlayın. Daha sonra yavaş yavaş kendinizi geliştirin ve eksiklik varsa onları giderin.

Sponsorlu Bağlantılar

Bir önceki yazımız olan Alevi ve sünni evliligi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İlgini Çekebilir

Alevi ve sünni evliligi

Sponsorlu Bağlantılar Alevi ve sünni evliligi Soru Merhaba hocam Alevi bir erkekle sünni bir kadın …

Şeytan insanlara nasıl vesvese verir

Sponsorlu Bağlantılar Şeytan insanlara nasıl vesvese verir Soru Hocam şeytan insanı sadece vesvese vererek kandırabilir …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.