Dini Soru / Sorular / Dua ederken nasıl etmeliyim

Dua ederken nasıl etmeliyim

Sponsorlu Bağlantılar

Dua ederken nasıl etmeliyim

Soru

Selamın aleyküm dua ederken sevdiğimin yüzünü gözümün önüne getirerek istemeye çalışıyorum bunu yaparken mahrem yerime hisler geliyor ve kötü oluyorum(ama her duamda böyle olmuyor) kendimce diyorumki ben sevdimi isteyemiyorum ALLAH ım onu bana vermiycek diye bide dua ederken içimden bi ses o senin olmıycak ALLAH onu sana nasip etmedi diyo. bide sevdiğimle buluşunca mahrem yerlerime gene hisler geliyo ama ben bu olunca cok üzülüyorum sanki bişey aklımı durmadan oraya cekiyor bazen bu hiç olmuyo bunlarda yani bu mahreme gelen hisleri de şeytan yapabilir mi?

Cevap

Aleykum selam. Sevgili kardeşim dua etmek ciddiyet gerektirir. Nasıl bir başbakan gibi resmi ve önemli bir şahsiyet ile görüşürken bile insan tedirgin olur, aman bir hata yapar mıyım diye terler, çakı gibi durur. Allah’ın huzuruna varıp hele Allah’ı haram bir sevda için sebep kılmak çok yanlıştır, edebinde istenilirse ve geri kalan her şey Allah’a bırakılırsa muhakkak Allah en hayırlısını verecektir. İbadet yoksa, günahlar bolsa, sırf menfi bir şey için Allah’ın huzuruna varıp bir şeyler istediğinizde varın siz düşünün Allah kuluna ne gözle bakar.

Sponsorlu Bağlantılar

Bir önceki yazımız olan Alevi ve sünni evliligi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İlgini Çekebilir

Alevi ve sünni evliligi

Sponsorlu Bağlantılar Alevi ve sünni evliligi Soru Merhaba hocam Alevi bir erkekle sünni bir kadın …

Şeytan insanlara nasıl vesvese verir

Sponsorlu Bağlantılar Şeytan insanlara nasıl vesvese verir Soru Hocam şeytan insanı sadece vesvese vererek kandırabilir …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.