Dini Soru / Helaller ve Haramlar / Dua yazdırmak günahmı

Dua yazdırmak günahmı

Sponsorlu Bağlantılar

Soru

Hocam zor durumdayım bir yıl önce bana büyük aşkla Sevgiyle gelen bana hep evlenelim diyen insan aileler tanıştıktan sonra benim eski hatalarımı bahane ederek vazgeçtiğini atık istemediğini o büyük aşkın Sevgi’nin bittiğini söyledi beni dinlemek görmek bile istemiyor engellemiş telefondan ben onu hala çok seviyorum hatalarımı telafi etmek istiyorum en azından kalbi biraz yumuşasın beni dinlesin ikimiz dd Mutlu olalım istiyorum bunun için Bi imam’ın yanında onun bana dönüp kalbinin biraz yumuşaması için Bi şey yaptırsam dua yazdırsam günah olur mu bir aydır acı çekiyorum çok zor durumdayım bunun Bi yolu yok mu ? lütfen yardım edin Hatay’dan soğudum tek istediğim onunla Mutlu Bi yuva onu Mutlu etmek.

Cevap

Merhaba Aylin hanım. Hakkında hayırlı olanı dileyebilmelisin. Belki böyle olması senin için daha hayırlı olabilir ve karşına çok daha iyi bir nasip çıkabilir. Muskalara ayet ve hadisler yazılıyorsa bu haram olmasa bile bu şekilde yazan kimse bulmazsın. Genellikle büyü ve çeşitli tılsımlarla yapılmaktadır. Sana tavsiyemiz hacet namazı kıl ve ardından da istediğin gibi dua et. Allah sana en hayırlısını nasip etsin.

Soru

Ben hayattan yazmak istemiştim aslında kusura bakmayın yazım yanlışı oldu Duasını alabileceğim kim var hocam dini yollardan ayrılmak istemiyorum tılsımlar bildiğim kadarıyla günah hocam çok zorlanıyorum güvenim kırıldı hatalarımı telafi etmek istiyorum tılsım ve büyüye başvurmadan yolu yok mu onlar günah değil mi hocam ilgilendiğiniz için Allah razı olsun …

Hocam duasını alabileceğim bana yardımcı olabilecek birine çok ihtiyacım var büyü ve tılsım işine bulaştım iki günde vazgeçtim günaha bulaşma düşüncesi beni korkuttu bunun da bana zararı olur mu bilmiyorum tılsımı yapacak olan kişiye iki günde işlemi bitirmesini günah işlemek istemediğimi söyledim benden işlemi bitirmek için de para istedi engelledim kendisini ve tövbe ettim büyü haram bu kişi para göndermezsem işlerin kötüye gideceğini söyledi inanmadım ne yapabilirim bu durumda hocam beni birine yönlendirirseniz çok Mutlu olurum Şırnak Cizre’den bir öğretmenim buralarda yönlendireceğiniz birileri yok mu ya da Bi yol gösterin Allah Rıza’sı için.

Cevap

Aylin hanım. Maalesef o taraflarda sana yardımcı olabilecek kimseleri tavsiye edemem. Allah yardımcın olsun. Büyü tılsım ve benzeri işlerden sana asla hayır gelmez. Para karşılığında sana muska yazan kimseden bir hayır bekleme. En doğrusu Allah’a bol bol dua etmelisin ve hacet namazını kılarak dileğini Allah’tan dilemelisin.

 

Sponsorlu Bağlantılar

Bir önceki yazımız olan Kardeşle cinsel ilişkiye girmek günahmı başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İlgini Çekebilir

Haram yemenin günahı

Sponsorlu Bağlantılar Soru Hayırlı akşamlar bir sorum olacak… bir insan haram kazanç yiyorsa ondan dolayı …

Kardeşle cinsel ilişkiye girmek günahmı

Sponsorlu Bağlantılar Kardeşle ilişkiye girmek günah mı Soru Zina haram evet biliyorum ama çok önemli …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.