Dini Soru / Sorular / Dualarda sayıların önemi nedir

Dualarda sayıların önemi nedir

Sponsorlu Bağlantılar

Dualarda sayıların önemi nedir

Soru

40 defa ondan 200 defa bundan birazda şundan sonra kurtul…

Selamun aleykum.
Hocam televizyonlarda veya çogu dua kitaplarında duanın okunma adetlerini belirtmekte ve sonunda bütün günahlarının affolacağını veya şehit mertebesinde olacağını, kesin cennete gireceğini veya kalkan görevi olacağını, kurşun işlemeyeceğini bunun gibi vaad edici şeyler yazılmaktadır. İçeriğine baktığınızda duanın meali Allah’ın yüceliğinden ve herşeyin ondan olduğu gibi. Yani bilinen şeyler. Hocam ne kadar inanmalıyız böyle şeylere? biz zaten duamızı yine ediyoruz…. illaki birilerinin belli dualarını adetleri kadar mı okumalıyız?
Teşekkür ederim.

Cevap

Aleykum selam kardeşim. Dua ibadetlerimizin özü, beyni ve ta kendisidir. Ama dua mutlaka kuran ve sünnete uygun olmalıdır. Maalesef sadece para kazanma amacıyla kitaplar satılmakta ve delili aslı olmayan bilgiler içeren kitaplar satılmaktadır. İnsanımızın iyi niyet ve saflığından istifade ederek suistimal edilmektedir. Sayı ile okunan elbette dualarımız vardır ama bunlar sadece sünnette belirtilmişse alınmalıdır. Bunun dışında kaynağı ve delili olmayan kitap ve bilgilerden uzak durulması gerekir.

Sponsorlu Bağlantılar

Bir önceki yazımız olan Alevi ve sünni evliligi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İlgini Çekebilir

Alevi ve sünni evliligi

Sponsorlu Bağlantılar Alevi ve sünni evliligi Soru Merhaba hocam Alevi bir erkekle sünni bir kadın …

Şeytan insanlara nasıl vesvese verir

Sponsorlu Bağlantılar Şeytan insanlara nasıl vesvese verir Soru Hocam şeytan insanı sadece vesvese vererek kandırabilir …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.