Dini Soru / Sorular / Duanın kabul olması için ne yapmalı

Duanın kabul olması için ne yapmalı

Sponsorlu Bağlantılar

Duanın kabul olması için ne yapmalı

Soru

Iyi akşamlar hocam benim size sormak istediğim bir sorum var bir duam var kabul olmasını çok istiyorum ve çok acı çekiyorum 2 aydır hiç bıkmadan aynı duayı ediyorum bazen içimden bir ses duan kabul olmuyor etme artık diyor bazen de k dua mi kendi kendine soyluyorum gece uyanıp namaz kiliyorum bazen ağlıyorum bazen içime kapaniyorum hz yunusun balığın karnindayken ettiği duayı la ilahe illa ente suphaneke inni kuntu minezzalimin duasini cok okuyorum ve diğer duaları bol bol okuyorum yasini şerif fetih süresi ikrak süresi cuma süresi ve kısa duaları okuyorum bazen umudumu kaybediyorum bazen yine umutlaniyorum tekrar dua ediyorum lutfen bana cevap verin yardımcı olun allah rizasi için ne yapmalıyım duam nasıl kabul olur tek istedim bu hayatta bu dumanı kabul olması lutfen yardım edin.

Cevap

Hayırlı günler kardeşim. Duanın kabul olmasını istiyorsan sabırsızlık etmemelisin, olmadı, olmayacak, boşuna ediyorum dediğin anda duan artık kabul olmayacak demektir. Çünkü bunu peygamberimiz (sav) diyor. Çünkü nereden biliyorsun ki kabul olmadığını, bilmen imkansızdır. O nedenle duanı edip, beklemen gerekir. Bir de hayırla olsun diye dua et, çünkü istediğin şey ne ise belki de seni bir enkaza çevirecek ama ileriyi sen göremezsin. Bu nedenle Allah’a tevekkül et.

Sponsorlu Bağlantılar

Bir önceki yazımız olan Alevi ve sünni evliligi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İlgini Çekebilir

Alevi ve sünni evliligi

Sponsorlu Bağlantılar Alevi ve sünni evliligi Soru Merhaba hocam Alevi bir erkekle sünni bir kadın …

Şeytan insanlara nasıl vesvese verir

Sponsorlu Bağlantılar Şeytan insanlara nasıl vesvese verir Soru Hocam şeytan insanı sadece vesvese vererek kandırabilir …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.