Dini Soru / Sorular / Dünya yalan mı

Dünya yalan mı

Sponsorlu Bağlantılar

Dünya yalan mı

Soru

Hocam içim çok kötü bu evreni kim neden yarattı niye yaşıyoruz? Yaşamak güzelse ben niye mutlu değilim. Namaz kılıyorum hadi böyle bir şey yoksa nasıl eller kollar hareket ediyor? Şeytan var mı ben öldükten sonra dünya bitiyor sonsuz bir hayatı düşünemiyorum aklım almıyor saçma sapan şeyler düşünüyorum. Neden sınav oluyoruz neden bir hayvan yada bitki değilim neden insanım.. Kalu bela var mı ne oluyor? Bu dünya bitmeyecek kıyamet kopmayacak çocuğum olursa torunlarımı görecek miyim? kıyamet kopacaksa yaşamanın iş sahibi olmak için neden uğraşıyoruz anlam veremiyorum.

Cevap

Selamun aleykum kardeşim. Bütün evreni yeri ve göğü yaratan Allah’tır. Biz insanı en güzel surette yaratan odur. Bizleri geçici bir zaman için dünyaya yine o gönderdi. Bu dünya hayatından sonra ebedi bir hayat başlayacaktır. İbret ve ders almak istedikten sonra şu kainatta yüzünü nereye çevirirsen mutlaka Allah’ın bir mucizesini görebilirsin.

Bu konuda aklındaki bütün soruları sorabileceğin ve cevap alabileceğin bir hoca efendiye gitmelisin veya sana yakın bir müftülüğe giderek yardım talep edebilirsin.

Sponsorlu Bağlantılar

Bir önceki yazımız olan Alevi ve sünni evliligi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Etiket: dunya yalan mi

İlgini Çekebilir

Alevi ve sünni evliligi

Sponsorlu Bağlantılar Alevi ve sünni evliligi Soru Merhaba hocam Alevi bir erkekle sünni bir kadın …

Şeytan insanlara nasıl vesvese verir

Sponsorlu Bağlantılar Şeytan insanlara nasıl vesvese verir Soru Hocam şeytan insanı sadece vesvese vererek kandırabilir …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.