Dini Soru / Sorular / En doğru mezhep hangisidir

En doğru mezhep hangisidir

Sponsorlu Bağlantılar

En doğru mezhep hangisidir

Soru

Selâmün aleyküm. Ben caferi bir ailenin çocuğuyum. Uzun zaman tüm mezhepleri araştırdım vahhabilik te dahil. Kütübü sitte ve şianın muteber gördüğü kütübü erba kitaplarını aldım inceledim. Her iki tarafta da çelişkili ifadeler var. ŞİANIN BAZI GÖRÜŞLERİNİ KABUL ETMESEMDE namaz abdest vb. İbadetlerimi şia nın uygun gördüğü şekilde yapıyorum cumaya mahallemdeki caferi camisine gidiyorum. Allah bilir ama sizin görüşünüzü de merak ediyorum ibadetlerim kabul oluyor mu acaba ?

Cevap

Selamünaleyküm değerli kardeşim,
İslamda dört büyük mezhep vardır. Bu dört mezhepten hangisine tabi olunması gerektiği konusunda net bir şey söylemem mümkün değil. Çünkü bütün mezheplerde de farz olan ibadetler değişmemektedir. Değişen tek şey sünnet ve vacipler noktasıdır. Bu değişimin sebebi ise peygamber efendimizin bazen yapıp bazen yapmaması sebeptir. Size tavsiyen bu dört mezhepten birine tabi olun ve ona göre dininizi yaşayın Böylece kafanızdaki bütün sorular çözülmüş olur.
Peygamber efendimiz bazı ibadetleri sık sık yapmamıştır. Bunun sebebi ise Müslümanlara kolaylık sağlamaktır.

Sponsorlu Bağlantılar

Bir önceki yazımız olan Alevi ve sünni evliligi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İlgini Çekebilir

Alevi ve sünni evliligi

Sponsorlu Bağlantılar Alevi ve sünni evliligi Soru Merhaba hocam Alevi bir erkekle sünni bir kadın …

Şeytan insanlara nasıl vesvese verir

Sponsorlu Bağlantılar Şeytan insanlara nasıl vesvese verir Soru Hocam şeytan insanı sadece vesvese vererek kandırabilir …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.