Dini Soru / Sorular / Erkeklerin epilasyon yaptırması günahmı

Erkeklerin epilasyon yaptırması günahmı

Sponsorlu Bağlantılar

Erkeklerin epilasyon yaptırması günahmı

Soru

Erkeğim kaşlarımın arasındaki kıllar rahatsız edici ise epilasyon yaptırmam ne kadar doğru vede spor yapıyorum bacak kıllarım çok uzun ağda yapmam doğru olur mu?

Cevap

Değerli kardeşim. Erkek ile kadın bu konuda aralarında bazı farklılıklar vardır. Biz erkekler için kısaca bu konuyu izah edelim. Erkekler yüzlerindeki kılları aldırabilirler mi? Örneğin iki kaş arasındaki kıllar veya yanaklarda çıkan kılları aldırmak gibi. Bu tür kılların kadında çıkması halinde aldırması caizdir ancak ayva tüyü denilen tüyleri aldırması caiz değil ve haramdır.

Erkekler ise sakal ve bıyık dışında yanaklarında çıkan göze çirkin gelen fazlalık kıllarını, fıkıh kitaplarımızda “muhannes” ismiyle geçen “kadınlaşmış erkekler”e benzememek şartıyla aldırabilirler.

– Erkekler ve kadınlar epilasyon yaptırabilirler mi?

Epilasyon, iğne vb. ile tüy diplerinin yakılması ve tüylerin tekrar çıkmasının önlenmesi uygulamasına verilen isimdir. Bu uygulama özellikle yüzlerde ve hormon bozukluğu sebebiyle anormal şekilde çıkan kıllarda uygulanır.

Erkeklerin vücudundaki kıllara epilasyon yaptırması haram olmasa da uygun değildir.

Sponsorlu Bağlantılar

Bir önceki yazımız olan Alevi ve sünni evliligi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İlgini Çekebilir

Alevi ve sünni evliligi

Sponsorlu Bağlantılar Alevi ve sünni evliligi Soru Merhaba hocam Alevi bir erkekle sünni bir kadın …

Şeytan insanlara nasıl vesvese verir

Sponsorlu Bağlantılar Şeytan insanlara nasıl vesvese verir Soru Hocam şeytan insanı sadece vesvese vererek kandırabilir …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.