Dini Soru / Sorular / Erkeklerle tokalaşmak haram mı

Erkeklerle tokalaşmak haram mı

Sponsorlu Bağlantılar

Erkeklerle tokalaşmak haram mı

Soru

Selamun aleykum Hocam. Kadınların Erkeklerle tokalaşması ne denli doğru müdürlerince milletvekili adaylarla abilerle akranlarla olsun.

Cevap

Aleykum selam. Kadınların erkeklerle tokalaşması haramdır bu konuda kadın ve erkek için haramlık derecesi aynıdır. Bu konuda Hz. Aişe (ra) validemiz şöyle buyurmuştur:

“Vallahi Allah Rasûlünün eli aslâ bir kadının eline değmedi. O kadınlarla sözle biatleşti.” demiştir. (Kurtubî XVNI(71)

Karşınızdaki insan kim olursa olsun önceliğiniz Allah olsun, onun razı olmayacağı bir şeyi yapmamalısınız. Allah’ı memnun etmek yer yüzündeki bütün insanları memnun etmekten daha değerlidir. Allah’ı öfkelendirme de yer yüzündeki bütün insanların öfkesinden daha tehlikelidir. Ölçüsü Allah olanın yardımcısı da Allah olur.

Sponsorlu Bağlantılar

Bir önceki yazımız olan Alevi ve sünni evliligi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İlgini Çekebilir

Alevi ve sünni evliligi

Sponsorlu Bağlantılar Alevi ve sünni evliligi Soru Merhaba hocam Alevi bir erkekle sünni bir kadın …

Şeytan insanlara nasıl vesvese verir

Sponsorlu Bağlantılar Şeytan insanlara nasıl vesvese verir Soru Hocam şeytan insanı sadece vesvese vererek kandırabilir …

2 Yorumlar

  1. Merhaba, erkeklerin erkeklerle tokalasmasinin ne gibi bir mahsuru olabilir? varmidir bir aciklamasi ki bizde sorana soyleyebilelim.

  2. Merhabalar kardeşim. Cevap kısmında eksik kelime olmasından dolayı sanki dediğiniz gibi bir anlam çıkıyordu düzelttik. Soru şu: Kadının erkeklerle tokalaşması caiz midir?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.