Dini Soru / Sorular / Eşcinsel olmak günah mıdır

Eşcinsel olmak günah mıdır

Sponsorlu Bağlantılar

Eşcinsel olmak günah mıdır

Soru

Merhaba, eşcinsel olmak günah mıdır? Yoksa sadece eşcinsel ilişkiye girmek mi günah? Eşcinselim hayatım boyunca hiç ilişkiye girmedim ve girmeyi düşünmüyorum. Tedavisi olduğuna inanıyorum ama beceremedim.

Cevap

Merhaba kardeşim. Eşcinsel yönelimin dahi Allah’ın sana verdiği bir imtihan olabilir. Ama senin burada yapman gereken, eşcinselliğin normal bir olay olmadığını, tedavisinin mutlaka olunması gerektiğini kabul etmendir. Eşcinsellik ruhsal bir hastalıktır. Hiç ilişkiye girmesen de o düşüncelere yönelimin, şeytan tarafından bir gün mutlaka kullanılır çünkü senin zaafiyetin de o durumdur. Sana tavsiyem kardeşim, Kur’an’a sıkı sıkı sarıl. Allah’a dua et. Ve kesinlikle uzman doktorun kontrolünde tedavini ol.

Sponsorlu Bağlantılar

Bir önceki yazımız olan Alevi ve sünni evliligi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Etiket: Eşcinsel

İlgini Çekebilir

Alevi ve sünni evliligi

Sponsorlu Bağlantılar Alevi ve sünni evliligi Soru Merhaba hocam Alevi bir erkekle sünni bir kadın …

Şeytan insanlara nasıl vesvese verir

Sponsorlu Bağlantılar Şeytan insanlara nasıl vesvese verir Soru Hocam şeytan insanı sadece vesvese vererek kandırabilir …

2 Yorumlar

  1. Peki eşcinsellerin karşı cinsle evlenmesi öneriliyor mesela eşcinselim desem hemen reddedilirim ve yayılma ihtimali var söylemesem cinsel ilişkiye giremem karşı cinsimle yine belli olur o yüzden bana yapılan tüm teklifleri reddettim bir öneriniz var mı?

  2. Merhaba kardeşim. Tedavi olmadan evlenmen caiz değildir çünkü evlendikten sonra eşine karşı cinsel açıdan da sorumlusun. Ve eşine cinsel hayatı yaşatmaz isen eşinin senden boşanmaya hakkı olur. Önce tedavi olman şarttır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.