Dini Soru / Sorular / Eşim bebek istemiyor nasıl ikna edebilirim

Eşim bebek istemiyor nasıl ikna edebilirim

Sponsorlu Bağlantılar

Eşim bebek istemiyor nasıl ikna edebilirim

Soru

3 yıllık evliyim eşimin 2.eşiyim ilk eşinden bir oğlu var.ben anne olmak istiyorum ama eşim istemiyor yaşım 38 menopoza girmek üzereyim.istememe nedeni olarak oğlunun 2.plana atılması .çok üzgünüm kocamın oğlundan nefret eder hale geldim hatta ölmesini istiyorum.hocam çok çaresizim ne yapabilirim boşanmak istemiyorum ama bu muameleye dayanamıyorum artık.bunun günahı nedir?

Cevap

Merhaba. Bir çocuğun ölmesinden medet umuyorsunuz da Allah’tan umut etmiyor musunuz? Çocuğun ölmesi mi her şeyi düzeltecek? Her şeyi düzelten, değiştiren Allah’tır. Allah’a güvenmek zorundasınız. Eşiniz elbette diğer evliliğinden olan çocuğuna ilgi gösterecek, ki zorundadır. Siz eşinizle tatlı dille konuşun, elbette bu kadar olay üzerine birden ılımlı hale gelemez ama Allah’ın gücü, size 40 yaşından sonra annelik duygusunu tattırmaya yeter. Gerçekten tevekkül etmezseniz istedikleriniz de olmaz ve de kaybeden siz olursunuz.

Sponsorlu Bağlantılar

Bir önceki yazımız olan Alevi ve sünni evliligi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İlgini Çekebilir

Alevi ve sünni evliligi

Sponsorlu Bağlantılar Alevi ve sünni evliligi Soru Merhaba hocam Alevi bir erkekle sünni bir kadın …

Şeytan insanlara nasıl vesvese verir

Sponsorlu Bağlantılar Şeytan insanlara nasıl vesvese verir Soru Hocam şeytan insanı sadece vesvese vererek kandırabilir …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.