Dini Soru / Sorular / Eşim benden ayrı yatıyor

Eşim benden ayrı yatıyor

Sponsorlu Bağlantılar

Eşim benden ayrı yatıyor

Soru

Eşim ayrı yatıp bama küfrediyor

20 yıllık evliyim eşim ilk günden beri alkol ve kumar oynuyor. Haftanın 2 3 günü içip sabaha doğru gelip çocuklara ve bana hakaret küfür ve eziyet ediyor. Beni hiç bir yere göndermediği gibi kimseyi de eve almıyor anneme babama bile. Evlendiğimiz günden beri tv karşısında yatıyor benle hiç aynı yatakta uyumadı. Ben 5 vakit namazında kuarnında bir bayanım özellikle benim namusuma şerefime küfürler edip (orospu deyip ) her seferinde özür diliyor tedavide olmuyor. ailesi ondan yana 10 apartman yaptı hep kardeşlerini annesini oturttu beni de boşamıyor malda vermem diyor. Ben çocuklarımla konuşup boşanma kararı aldım 6 aydır ayrıyız o beni evden kovdu bende onun eşyalarını kapıya koydum gitti. Boşamayım paranızı vereyim eve de gelmeyeyim diyor ama buda benim zoruma gidiyor. İstemediğim adamın parasını yemek. Dini olarak bana yol gösterir misiniz.

Cevap

Selamun aleykum hanım kardeşim. Bu anlattıklarında haklısın ve doğru bir karar almışsın. Ya normal bir evlilik ve sana ait olan dini ve resmi haklarını verir veya bu kararında sebat eyle. Allah yardımcın olsun. Müslüman izzeti ile yaşamayı her zaman zillete tercih etmelidir.

Sponsorlu Bağlantılar

Bir önceki yazımız olan Alevi ve sünni evliligi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Etiket: eşim benden ayrı yatıyor

İlgini Çekebilir

Alevi ve sünni evliligi

Sponsorlu Bağlantılar Alevi ve sünni evliligi Soru Merhaba hocam Alevi bir erkekle sünni bir kadın …

Şeytan insanlara nasıl vesvese verir

Sponsorlu Bağlantılar Şeytan insanlara nasıl vesvese verir Soru Hocam şeytan insanı sadece vesvese vererek kandırabilir …

2 Yorumlar

  1. benimde eşim benden ayrı yatıyor hiç bir sebeb yokken

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.