Dini Soru / Sorular / Eşimi namaz kılmaya nasıl ikna ederim

Eşimi namaz kılmaya nasıl ikna ederim

Sponsorlu Bağlantılar

Eşimi namaz kılmaya nasıl ikna ederim

Soru

Selamun aleykum hocam benim kocam namaz kılmaz ama orucunu tutar ağzı çok küfürlüdür. Allah’a inancı sonsuzdur. Ama benim o kadar sıkıştırmama rağmen namaz kıldıramıyorum. İçime istek gelsin öyle başlıycam diyor. Şu anda da borç batağında napacağını bilmiyor ben okuyorum elimden geldiği kadar. Acaba ona ne tavsiye edersiniz ne yapmalıyım. Cevabınızı bekliyorum. Allah’a emanet olun.

Cevap

Aleykum selam kardeşim. Allah sizin ve eşinizin yardımcısı olsun. İnşaallah eşiniz en kısa zamanda hem namaza başlar hemde borç batağından kurtulur. Namaza başlaması için en güzel örnek ve canlı ders olarak sizi görmeli yani sizdeki namazın etkisini ve sağladığı huzur ve güzelliği hissetmelidir o zaman ona en güzel etkiyi edecektir Allah’ın izniyle. Daha sonra ona namazın faziletlerini ve kılınmadığında ahirette başa gelecek olan ceza ve azapları anlatınız. Ama bu konuda en güzel nasihat iyi örnek olmaktır. Zorlayarak onu nefrete sakın götürmeyin ama nasihat etmeyide ihmal etmeyin ve her ikisini dengeli bir şekilde sürdürmeye devam edin. Allah yardımcınız olsun.

Sponsorlu Bağlantılar

Bir önceki yazımız olan Alevi ve sünni evliligi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İlgini Çekebilir

Alevi ve sünni evliligi

Sponsorlu Bağlantılar Alevi ve sünni evliligi Soru Merhaba hocam Alevi bir erkekle sünni bir kadın …

Şeytan insanlara nasıl vesvese verir

Sponsorlu Bağlantılar Şeytan insanlara nasıl vesvese verir Soru Hocam şeytan insanı sadece vesvese vererek kandırabilir …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.