Dini Soru / Sorular / Eşimle ailemin arasını nasıl düzeltebilirim

Eşimle ailemin arasını nasıl düzeltebilirim

Sponsorlu Bağlantılar

Eşimle ailemin arasını nasıl düzeltebilirim

Soru

Selamun aleykum
Eşim evliliğimizde zina yaptı. Bunu bana mesaj olarak itiraf ettiğinde annemgilin evindeydim. O andaki ruh halim ile anneme ve kardeşime anlattım. Akıl fikir istedim onlardan. Şimdi yine kocamın yanındayım. Onu af ettim çünkü onu hala seviyorum. Anneme ve kardeşime anlattığımı biliyor, akıl istediğimi söyleyince anlayış gösterdi.
Fakat bir daha onlar ile bir araya gelemeyecek, annemgil ondan nefret etsin ve kocamda sürekli onlardan kaçsın istemiyorum, zaten hemen hemen yan yana oturuyoruz. Ayrıca günahını helallik dilemek için anlattı. Benden başkalarının duyması günahın af edilmesine engel olabilir diye duydum.
Şimdi ben annemgile durumu biraz yalanlasam mesela kadın ile “sadece” Telefon ile götüştü birlikte olmadılar desem yanlış bir şey yapmamış olurum inşaAllah. Sonuçta huzurumuz bozulsun istemiyorum.
Lütfen bir akıl verin…
Allah razı olsun!

Cevap

Aleykum selam hanım kardeşim. Ailenle eşinin arası düzelmesi için bu durumda artık yalan söylemek caiz olmaz. Ama yalan olmayacak şekilde çeşitli ifadelerle aralarının düzelmesine çalışabilirsin. Allah yardımcın olsun.

Sponsorlu Bağlantılar

Bir önceki yazımız olan Alevi ve sünni evliligi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Etiket: eşimle ailemin arasını nasıl düzeltebilirim dua, eşimle ailemin arasını nasıl düzeltebilirim

İlgini Çekebilir

Alevi ve sünni evliligi

Sponsorlu Bağlantılar Alevi ve sünni evliligi Soru Merhaba hocam Alevi bir erkekle sünni bir kadın …

Şeytan insanlara nasıl vesvese verir

Sponsorlu Bağlantılar Şeytan insanlara nasıl vesvese verir Soru Hocam şeytan insanı sadece vesvese vererek kandırabilir …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.