Dini Soru / Sorular / Eski sevgilimi unutamıyorum ne yapmalıyım

Eski sevgilimi unutamıyorum ne yapmalıyım

Sponsorlu Bağlantılar

Eski sevgilimi unutamıyorum ne yapmalıyım

Soru

Hocam yıllar önce birini sevmiştim sonra ayrıldık aradan yıllar geçti ama ben hala onu unutamıyorum hala onu seviyorum ama tekrar onunla birlikte olmam da imkansız bu aşkı sevgiyi kalbime Allah verdi ise neden onu benden aldı ve neden ona kavuşamıyorum? Öbür dünyada ona kavuşabilir miyim? Bu durumdan kurtulmak için neler yapmalıyım yardımcı olur musunuz?

Cevap

Sevgili kardeşim Allah senin kalbine sonsuz sevme kabiliyeti vermiş,sen o sonsuz sevme ihtiyacını gideremeyecek hem fani hem haram bir sevdada gidermeye çalışmışsın.Bir cam parçasına elmas değeri verirsek elbet bir gün kırılacaktır işte o zaman şiddetli azap çekiyoruz.Sana değer verseydi ne olursa olsun şu an seni helali yapardı.
Onsuz yaşayamam deme, o yokken de yaşıyordun,o yok hala yaşıyorsun.Seni yaşatan da o değil.
Kalpler ancak Allah’ı anmakla tatmin olur.Geriye dönük yaşamanın ahiretine bir faydası yok kardeşim şimdi artık iyileşme zamanın,bunları düşünerek hayatını mahvetme,Allah seni bunun için yaratmadı.Şeytan onu aklına getirdiğinde hemen abdest al.Namazlarını bırakırsan depresyona girersin.Allah’a adım at ki Allah elinden tutup seni bu acıdan kurtarsın.
Selametle kardeşim.

Sponsorlu Bağlantılar

Bir önceki yazımız olan Alevi ve sünni evliligi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Etiket: Evlendikten sonra eski sevgilinin aklina gelmesi

İlgini Çekebilir

Alevi ve sünni evliligi

Sponsorlu Bağlantılar Alevi ve sünni evliligi Soru Merhaba hocam Alevi bir erkekle sünni bir kadın …

Şeytan insanlara nasıl vesvese verir

Sponsorlu Bağlantılar Şeytan insanlara nasıl vesvese verir Soru Hocam şeytan insanı sadece vesvese vererek kandırabilir …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.