Dini Soru / Sorular / Evde yalnız kalmaktan korkuyorum ne yapmalıyım

Evde yalnız kalmaktan korkuyorum ne yapmalıyım

Sponsorlu Bağlantılar

Evde yalnız kalmaktan korkuyorum ne yapmalıyım

Soru

Son 1 haftadır içimde bir sıkıntı ve korku var sanki her an benimle ilgili kötü bir şey olacakmış gibi geliyor. Psikolojimin bozulmasından delirmekten korkuyorum her gün evde en az 3-4 saat yalnız kalıyorum. Allah Rızası için bir öneride bulunun kafayı yemek üzereyim.

Cevap

Selamun aleykum kardeşim. Size gelen bu korku sadece düşüncelerinizden kaynaklandığından emin olmalısınız. Bu tür korkular şeytanın verdiği ve size hiç bir zararı olmayan vesveselerden gelir. Kendinizi iradenizi kontrol altına alın ve emin olun ki korkulacak hiç bir şey olmadığı halde korkuyorsunuz. Öyleyse bu korku boştur ve geçicidir Allah’ın izni ile geçecektir. Size ayrıca şu duayı tavsiye ediyorum.

Yalnızlıktan korkunca okunacak dua:

Okunuşu:
“Euzü bi-kelimatillahi’t-tammeti min gadabihi ve ikabihi ve şerri ıbadihi ve min hemezati’ş-şeytani ve euzü bike rabbi en yahdurun.”

Anlamı:
“Allah’ın gazabından,Allah’ın cezasından, kulların şerrinden ve şeytanın şerrinden, Allah’ın tam olan kelimelerine sığınırım. Rabbim bana zarar gelmesinden sana sığınırım.

Sponsorlu Bağlantılar

Bir önceki yazımız olan Alevi ve sünni evliligi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İlgini Çekebilir

Alevi ve sünni evliligi

Sponsorlu Bağlantılar Alevi ve sünni evliligi Soru Merhaba hocam Alevi bir erkekle sünni bir kadın …

Şeytan insanlara nasıl vesvese verir

Sponsorlu Bağlantılar Şeytan insanlara nasıl vesvese verir Soru Hocam şeytan insanı sadece vesvese vererek kandırabilir …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.