Dini Soru / Yeni rüya kategorisi / Evleneceğin kişiyi rüyada görmek için nedir

Evleneceğin kişiyi rüyada görmek için nedir

Sponsorlu Bağlantılar

Evleneceğin kişiyi rüyada görmek için nedir

Soru

Selamun Aleyküm Merhaba hocam. Ben size istihare ile ilgili soru soracaktım tam bir sene önce ben istihare namazı kılıp dua ettim amacım rüyada evleneceğim kişiyi görmek istememdi. O gece bir rüya gördüm beşiktaş formalı bir kız yanağımdan öpüyordu. Her neyse hocam ben 5 ay önce birisiyle çıkmaya başladım fakat kız beşiktaşlı değildi ve tereddütte kaldım yani evleneceğim kız değilse neden çıkalım diye. Fakat çıkmaya başladık ama dün benim doğum günümdü ve kız arkadaşım doğum günümde bana beşiktaş forması aldı ve birden gözümde canlandı bu akşamda rica ettim formayı giyer misin üstüne yakışacak mı diye. Bir sene önce gördüğüm rüyada gerçekten de şu an çıktığım kız arkadaşım olduğunu farkettim sizce bu mümkün müdür ? Ve de sizce bunu ona söylemeli miyim caiz midir ve de ne yapmam gerekiyor uyuyamadım o zamandan beri cevap arıyorum soruma cevap verirseniz çok sevinirim.

Cevap

Aleykum selam kardeşim istihare bir şeyi yapıp yapmamakta tereddütte kalanların kılacağı bir namazdır. Gelecekten haber almak için kılınacak bir namaz veya dua yoktur. Gördüğünüz rüya tamamen psikolojiktir yani dini bir anlamı yoktur. Kız arkadaşınıza bunu söyleseniz de bir manası yoktur. Şu anki ilişkiniz doğrudan haramdır, o nedenle evlenme niyetiniz varsa evlenin.

Sponsorlu Bağlantılar

Bir önceki yazımız olan İstihare namazı hakkında bilgiler başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İlgini Çekebilir

Rüyada beyaz domuz görmek

Sponsorlu Bağlantılar Rüyada beyaz domuz görmek Soru Hocam bir bayan rüya görmüş ve bana anlattı. …

Rüyada çuvala bulgur doldurmak

Sponsorlu Bağlantılar Rüyada çuvala bulgur doldurmak Cevap Hocam selamınaleyküm ablam beni bir odanın içerisinde, önümde …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.