Dini Soru / Sorular / Evlenmeden ilişkiye girmek

Evlenmeden ilişkiye girmek

Sponsorlu Bağlantılar

Evlenmeden ilişkiye girmek

Soru

bir kız arkadaşım vardı sevgiliydik 4-5 gün önce ayrıldık 5 buçuk aylık bir ilişkimiz oldu bu süre içerisinde 1 kere cinsel ilişkiye girdik iki tarafta istekli olarak ama ben evliliğe kadar gideceğimizi sanıyordum ve o benden ayrıldı ayrılmasaydı evlenince birlikte tövbe ederiz diye düşündüm ama ayrıldı bir dahada bir araya geleceğimizi sanmıyorum helallik aldım ama zina etmiş olduk ve hep dua ediyorum Allah ikimizi de affetsin diye kendimi tutamıyorum aklıma geldikçe ağlıyorum kız benden öncede başkasıyla ilişkiye girmiş ona rağmen kabul ettim ama o gitti sorum şu ki üzerimde kul hakkı var mıdır? cehennemde kesin yanarmıyım ?

Cevap

Niyetiniz evlenmek olsa bile bu bir zinadır haramdır. Karşılıkla rıza ile işlenen zina kul hakkına girmez ama bu yinede bu günahın büyüklüğünü değiştirmez. Eğer imkan varsa evlenmeye çalışın eğer yok olmuyorsa tövbe edin ve o kimseden uzak durun.

Sponsorlu Bağlantılar

Bir önceki yazımız olan Alevi ve sünni evliligi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Etiket: ruyada evlenmeden ilşkiye girmek

İlgini Çekebilir

Alevi ve sünni evliligi

Sponsorlu Bağlantılar Alevi ve sünni evliligi Soru Merhaba hocam Alevi bir erkekle sünni bir kadın …

Şeytan insanlara nasıl vesvese verir

Sponsorlu Bağlantılar Şeytan insanlara nasıl vesvese verir Soru Hocam şeytan insanı sadece vesvese vererek kandırabilir …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.