Dini Soru / Sorular / Evlenmeden önce cinsel ilişkide bulunmak

Evlenmeden önce cinsel ilişkide bulunmak

Sponsorlu Bağlantılar

Evlenmeden önce cinsel ilişkide bulunmak

Soru

Ben evlenmeden önce cinsel ilişkide bulundum sevgilim bana seni isteyeceğiz bir şey olmaz diyerek benim cinsel ilişkiye izin vermeme sebep oldu aradan bir yıl geçti ve şimdi bana hakaretler ediyor sürekli kızıyor onunla evlenip evlenmeyeceğimi bilmiyorum kendisi çok baskıcı bana çok hakaret ediyor nasıl davranmam gerekir ona karşı.

Cevap

Öncelikle bu işlediğiniz bir zinadır velev ki o kişi evlenme vadinde bulunmuş olsun. Böylece zina günahının etkileri hem bu dünyada hemde ahirette görülür. Günahlarınızdan tövbe etmenizi ve bu kimse ile ilişkinizi kesmenizi tavsiye ederiz. Evlenmeden önce görmüş olduğunuz bu ahlakının daha sonra sürdürmeyeceğinden emin olamazsınız. Allah ihlasla tövbe edenleri affeder ve o kimselere çok daha hayırlı kapıları açar bundan şüphe etmeyin. Ayrıca size güvenilir ve tecrübeli kimselerle istişarede bulunmanızı da tavsiye ederiz. Böylece daha da büyük sıkıntılara düşmeden doğru kararlar almış olursunuz. Allah yardımcınız olsun Allah’a emanet olun.

Sponsorlu Bağlantılar

Bir önceki yazımız olan Alevi ve sünni evliligi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İlgini Çekebilir

Alevi ve sünni evliligi

Sponsorlu Bağlantılar Alevi ve sünni evliligi Soru Merhaba hocam Alevi bir erkekle sünni bir kadın …

Şeytan insanlara nasıl vesvese verir

Sponsorlu Bağlantılar Şeytan insanlara nasıl vesvese verir Soru Hocam şeytan insanı sadece vesvese vererek kandırabilir …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.