Dini Soru / Sorular / Evlenmeden önce sevişmek günah mıdır

Evlenmeden önce sevişmek günah mıdır

Sponsorlu Bağlantılar

Evlenmeden önce sevişmek günah mıdır

Soru

Evlenmeden önce sevgilinle ilişkiye girmek hariç her şeyi yaptık diyelim. Evet dinimizde ellemek öpmek diğer anlamıyla sevişmek günah. Peki bunlar yapıldıktan sonra sevgiliyle evlenilirse bu günahlar silinir mi yoksa acısı bir yerden çıkar mı?

Cevap

Merhaba, nikah olmaksızın yapılan her şey haram teşkil eder, evlenmek bu günahları silmez, samimi bir tövbe ederseniz muhakkak Allah çok bağışlayandır.

Sponsorlu Bağlantılar

Bir önceki yazımız olan Alevi ve sünni evliligi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Etiket: evlenmeden sevişmek günah mı, evlenmeden önce sevişmek günah mıdır, evlenmeden sevişmenin günahı, evlenmeden önce sevişmek günah mı, evlenmeden önce sevişmek gunahmi, evlenmeden sevismek, evlenmeden sevismek caizmidir

İlgini Çekebilir

Alevi ve sünni evliligi

Sponsorlu Bağlantılar Alevi ve sünni evliligi Soru Merhaba hocam Alevi bir erkekle sünni bir kadın …

Şeytan insanlara nasıl vesvese verir

Sponsorlu Bağlantılar Şeytan insanlara nasıl vesvese verir Soru Hocam şeytan insanı sadece vesvese vererek kandırabilir …

Bir yorum

  1. Dini nikah kıyılmadan önce yaşanan cinsel ilişkiler haramdır. Bu günahlardan arınmak için tövbe etmek ve kesinlikle tekrar etmemek gerekir. Allah edilen tövbeleri kabul edendir. Kabul edilen tövbeden sonra o günahlar silinir. Bu işlenilen günahların acısı bir yerden çıkar diyemeyiz. Allah kulunu affetti mi o günahını artık kulunun yüzüne vurmaz. Allah affeden ve günahları silendir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.